كرونا را شكست مي دهيم
آسیب پذیرترین کودکان و نوجوانان در برابر ویروس کرونا


محققان آمریکایی اعلام کردند برخی از کودکان و نوجوانان در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرتر هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از ۸ ماه است که از شیوع ویروس کرونا در جهان می‌گذرد. با گذشت زمان و آشنایی بیشتر محققان با رفتار ویروس، نحوه مقابله و مدیریت شیوع در جامعه تغییر کرده است. از آنجا که کودکان کمترین آسیب پذیری را در مقابل کووید ۱۹ دارند، شاهد بازگشایی مجدد مدارس در برخی کشور‌ها هستیم.

با این حال، دانشمندان می‌گویند کودکان می‌توانند ناقلان خاموش ویروس کرونا در جامعه باشند. از سوی دیگر، جدیدترین یافته‌ها نشان می‌دهد کودکان نیز ممکن است در مقابل این ویروس در خطر باشند.

تحقیقات جدید بر روی کودکان و نوجوانان نشان می‌دهد برخی از این قشر سنی در مقابل کرونا آسیب پذیری بیشتری دارند. دانشمندان آمریکایی اعلام کردند کودکان و نوجوانانی که دخانیات استعمال و یا از سیگار الکتریکی استفاده می‌کنند، ۷ برابر بیشتر از سایر همسالان خود در مقابل ویروس کرونا آسیب پذیر هستند.

محققان اعلام کردند افراد پس از مصرف دخانیات و به ویژه سیگار الکتریکی که متاسفانه در میان نوجوانان رواج دارد، دچار آسیب ریوی می‌شوند. مواد شیمیایی در دخانیات همزمان با تاثیر مخرب بر ریه ها، سیستم قلبی – عروقی بدن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. این موضوع منجر به آسیب پذیری فرد در مقابل ویروس کرونا فارغ از هر سنی که داشته باشد، می‌شود.

لیندی مک گی، استاد دانشگاه تگزاس آمریکا در این رابطه بیان کرد: این موضوع به شدت باعث نگرانی است. اگر بخواهیم منطقی باشیم استعمال دخانیات و سیگار الکتریکی پر مخاطره‌ترین اقدام در همه گیری شیوع ویروس کرونا برای یک انسان است.

همچنین خود استفاده از سیگار الکتریکی می‌تواند بر شدت شیوع ویروس کرونا تاثیر گذار باشد، زیرا ویروس می‌تواند از طریق قطرات ریز بازدم سیگار به محیط منتقل و افراد را بیمار کند. همزمان، بسیاری از نوجوانان به صورت گروهی اقدام به کشیدن سیگار الکتریکی می‌کنند. اگر یکی از افراد در این گروه به کووید ۱۹ مبتلا باشد، به راحتی می‌تواند آن را به دیگران منتقل کند. اشتراک قرار دادن سیگار الکتریکی و دخانیات از دیگر راه‌های انتقال ویروس است.

محققان می‌گویند دو موضوع بسیار مهم وجود دارد که کمتر به آن‌ها توجه می‌شود. نخست اینکه استعمال دخانیات و سیگار الکتریکی از سوی اعضای بالغ خانواده می‌تواند منجر به آسیب پذیری کودکان و نوجوانان در مقابل ویروس کرونا شود؛ و دیگر اینکه تصور غلطی در جامعه وجود دارد که سیگار‌های الکتریکی بهتر از دخانیات هستند و خطر کمتری برای سلامتی فرد دارند.

دانشمندان تاکید دارند باید به نوجوانان درباره خطر استفاده از سیگار الکتریکی توضیح داده شود و درباره عواقب این اقدام آن‌ها را روشن کنید. خطر استعمال دخانیات نه تنها در زمان شیوع ویروس کرونا، که در تمامی طول عمر فرد می‌تواند باعث کاهش سطح سلامتی و ابتلای او به بیماری‌های دیگر شود.

تاکنون ۶ میلیون و ۳۱۰ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، ۱۹۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. دولت آمریکا سرمایه گذاری سنگینی بر روی مبارزه با این ویروس انجام داده، ولی تاکنون در مدیریت و کنترل بیماری ناتوان بوده است. دولت فدرال آمریکا به مقامات محلی وعده داده است تا اول ماه نوامبر سال جاری میلادی خود را برای توزیع نسخه اولیه واکسن کرونا آماده کنند. شرکت مدرنا، غول داروسازی آمریکا با همکاری دولت این کشور در مرحله پایانی آزمایش واکسن کووید ۱۹ هستند. با این حال، مراحل آزمایش این واکسن هنوز به پایان نرسیده و تاکنون هیچ واکسن موثری در این کشور ثبت نشده است.

(0) نظر
برچسب ها :
صدور حواله توزیع دستکش و ماسک بین مطب‌ها و پزشکان
از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی اعلام شد؛


حواله توزیع ۵۰۰ هزار بسته دستکش و دو میلیون و پانصد هزار ماسک برای توزیع بین مطب‌ها و پزشکان توسط سازمان نظام پزشکی صادر شده است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس اعلام اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو درخصوص حواله‌های صادر شده برای سازمان نظام پزشکی، به اطلاع می‌رساند با عنایت به مصوبات ستاد کرونای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با توجه به ضرورت در اختیار قراردادن اقلام حفاظت فردی برای پزشکان به منظور ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به مردم شریف و بیماران نیازمند، حواله توزیع ۵۰۰ هزار بسته دستکش و دو میلیون و پانصد هزار ماسک در مرداد ماه سال جاری برای توزیع بین مطب‌ها و پزشکان توسط سازمان نظام پزشکی به عنوان متولی امور پزشکان صادر شده که در دست انجام است.

گفتنی است حواله‌هایی نیز برای سایر سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه نیز صادر شده است که در همه موارد نحوه توزیع اقلام پیگیری و رسیدگی می‌شود.

بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه تخلف، پیگیری و برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

(0) نظر
برچسب ها :
نیروهای بیمارستانی علوم پزشکی ایران شرایطی مناسبی ندارند
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران:

نیروهای بیمارستانی علوم پزشکی ایران شرایطی مناسبی ندارند

توکلی گفت: نیروهای بیمارستانی علوم پزشکی ایران شرایطی مناسبی ندارند و عملا به فرسودگی رسیده اند.

نیروهای بیمارستانی علوم پزشکی ایران شرایطی مناسبی ندارند

نادر توکلی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: اصل مهمی که  برای مقابله با  ویروس کرونا وجود دارد پیشگیری به موقع بیماری است. همه افراد باید بدانند با نزدیک‌تر شدن به پاییز و شیوع ویروس آنفلوانزا در کنار کرونا شرایط  برای همه به خصوص بیماران خاص پیچیده‌تر خواهد شد.

او افزود: در حال حاضر تقویت توزیع واکسن آنفلوانزا در دستور کار قرار گرفته است. نکته دوم که مورد بحث است  تقویت سیستم آزمایشگاهی است. آزمایشگاه‌ها باید به خوبی مجهز شوند تا  بتوانیم راه‌های تشخیصی سریع‌تری را برای شناسایی تمام ویروس‌ها به خصوص آنفلوآنزا و کرونا ایجاد کنیم.

توکلی بیان کرد: نکته مهم دیگر این است که بتوانیم در حوزه درمان تخت‌های بیمارستانی را افزایش داده و مجهز کنیم. تمرکز اصلی ما گسترش تخت‌های بخش مراقب های ویژه است، به طور مثال در دانشگاه علوم پزشکی ایران حدود ۷۰۰ تخت در مجموع کل بیمارستان مجوز موقت برای بخش آی سی یو بیماران کرونایی گرفته است.

او تصریح کرد: فعالیت‌های دیگر ما راه اندازه پروژه‌های جدید بیمارستانی است که یکی از این پروژه‌ها تاسیس بیمارستان شهرک قدس با ظرفیت ۱۶۰ تخت بیمارستانی و همینطور بیمارستان شهید سلیمانی، بیمارستان ۳۶۰ تختی فیروزآبادی که مورد بررسی و اقدام قرار گرفته است. امیدوارم تا ۲ الی ۳ ماه آینده ظرفیت‌هایی ایجاد کنیم که در فصل پاییز و زمستان با مشکلاتی همچون کمبود تخت های بیمارستانی و خدمات درمانی رو به رو نشویم.

توکلی بیان کرد: نیروهای بیمارستان‌های علوم پزشکی ایران شرایطی مناسبی ندارند و عملا به فرسودگی رسیده اند. البته تا جایی که توانستیم پرداختی‌ها و معوقعه‌های آن‌ها را پرداخت کردیم تا کمی از سختی‌‌هایشان کم شود. نکته‌ای که وجود دارد این است  به دلیل کم بودن تعرفه‌ها و تکیه بر درآمدهای  اختصاصی بودجه  بیمارستان‌ها در ۲ ماه ابتدایی سال کاهش پیدا کرده است و  باعث شده دریافتی‌ها کم شود.

توکلی در پایان گفت: درباره تزریق نیرو سازمان استخدامی مجوز‌هایی از وزارت بهداشت گرفته است، اما به هر حال با فرسودگی شدید کادر درمان رو به رو هستیم. دانشجویان دستیاری تخصصی با شرایط آسان‌تری فارغ التحصیل شده و از دهه اول شهریور ۲ ماه زودتر  به مراکز درمانی تزریق شده اند.

(0) نظر
برچسب ها :
جریمه بیرون انداختن انداختن ماسک و دستکش‌های استفاده شده از پنجره خودرو مشخص شد


🔸سرهنگ علی همه خانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:


🔹انداختن ماسک و دستکش‌های استفاده شده دقیقا همانند پرت کردن زباله به بیرون از خودرو است که قانونگذار برای این تخلف، جریمه تعین کرده است و ماموران پلیس راهور، به محض مشاهده اینگونه تخلف با آن طبق قانون برخورد خواهند کرد.


🔹جریمه پرت کردن زباله از خودرو به بیرون ۳۰ هزار تومان است که در سوابق وضعیت تخلفات راننده ثبت خواهد شد.

(0) نظر
برچسب ها :
جشن تولد برای بیمار کرونایی بستری در بیمارستان سینای تبریز


پرسنل بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان سینای تبریز برای بیمار کرونایی بستری در این بخش جشن تولد گرفتند تا روحیه اش رو در مبارزه با این ویروس بالا ببرند.


حواسمون هست که کادر درمانمون بشدت خسته و فرسوده شده و فقط به عشق مردمشونه که ایستادن، کمترین کمکمون رعایت اصول بهداشتی میتونه باشه


💬 تایماز اردبیلی 

(0) نظر
برچسب ها :
توصیه‌های کرونایی به دانش‌آموزان


🔹خوراکی خود را به دیگران تعارف نکنید

🔹ممنوعیت دست دادن و بغل کردن دوستان و معلمان

🔹شستن مرتب دست‌ها با صابون به مدت ۲۰ثانیه

🔹حفظ فاصله ۲ متری با دیگر دانش آموزان

🔹ممنوعیت خرید از بوفه مدارس

🔹 استفاده از ماسک 

🔹 مصرف غذا در بسته‌بندی مناسب

🔹 به همراه داشتن محلول ضدعفونی

🔹 نگهداری لباس مدرسه در محل جداگانه در خانه

🔹شستن هفتگی و جداگانه لباس‌های مدرسه

(0) نظر
برچسب ها :
رعب آورترین میراث کرونا در بدن بهبود یافتگان


دانشمندان اعلام کردند بهبود یافتگان از کووید ۱۹ برای هفته‌ها و ماه‌ها شاهد عوارض سنگین ابتلا به این بیماری هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با گذشت بیش از ۸ ماه از شیوع ویروس کرونا، کشور‌های جهان همچنان درگیر این معضل هستند. تاکنون راهکار موثری برای مقابله با این ویروس و کنترل آن از سوی دانشمندان یافت نشده است. با این حال، محققان همچنان در حال مطالعه بر روی بیماران و رفتار کووید ۱۹ هستند و می‌کوشند با روشن کردن ابعاد مختلف این همه گیری، به مدیریت و کنترل شیوع ویروس کمک کنند. به تازگی محققان به شواهد جدیدی درباره بهبودیافتگان این بیماری دست یافته اند.

دانشمندان استرالیایی اعلام کردند آسیب‌های شدید ریوی در بهبودیافتگان از کووید ۱۹ می‌تواند پس بهبودی و هفته‌ها بعد از مرخص شدن از بیمارستان همچنان در این افراد دیده شود. تحقیقات ما نشان داد آسیب ریوی، مشکلات شدید تنفسی و سرفه می‌تواند در بلند مدت در بیماران بهبود یافته کرونایی مشاهده شود.

دانشمندان می‌گویند تاثیرات مخرب ویروس کرونا بر سلامت جسمانی افراد باعث ایجاد نگرانی در مجامع علمی شده است. ما شاهد آن هستیم که حتی افرادی که به کرونای خفیف مبتلا شده اند برای هفته‌ها و حتی ماه‌ها پس از بهبودی و مرخص شدن از بیمارستان همچنان با عوارض سنگین این بیماری دست به گریبان هستند. طول دوره نقاهت و زمان لازم برای بازگشت این افراد به زندگی عادی قبل از بیماری مایه نگرانی است.

دانشمندان استرالیایی در تحقیقات خود بیمارانی که به کرونای شدید مبتلا شده و در بیمارستان بستری بودند را مورد مطالعه قرار دادند. شواهد نشان داد ۶ هفته پس از مرخص شدن این بیماران از بیمارستان، بیش از ۸۸ درصد از آن‌ها هنوز علائم آسیب ریوی را داشته اند. آزمایشات و سی تی اسکن این افراد نشان داد ریه‌های آن‌ها هنوز هم درگیر عوارض ابتلا به ویروس کرونا بوده است.

همچنین ۴۷ درصد این بیماران با گذشت بیش از ۶ هفته از بهبودی از مشکلات تنفسی و ناتوانی در دم و بازدم شکایت داشتند. تحقیقات دانشمندان پس از گذشت ۱۲ هفته (تقریبا ۳ ماه) نشان داد ریه‌های ۵۶ درصد از بهبود یافتگان هنوز هم از عوارض کرونا آسیب دیده است و ۳۹ درصد آن‌ها همچنان مشکل تنفسی دارند.

مشکل تنفسی

میانگین سنی این بیماران ۶۱ سال بود و مردان ۶۰ درصد این جامعه آماری را تشکیل می‌دادند. بیش از ۵۰ درصد از این بیماران سابقه استعمال دخانیات داشتند و ۶۵ درصد آن‌ها از چاقی یا اضافه وزن رنج می‌بردند. این تحقیقات همچنین خط بطلانی بر تصور نادرست اجتماعی درباره مصونیت افراد سیگاری یا معتاد در برابر ویروس کرونا بود.

محققان تاکید دارند فرآیند ریکاوری بهبودیافتگان کووید ۱۹ هفته‌ها ادامه داشته و بسیاری از آن‌ها دچار آسیب‌های ریوی بلند مدت شده اند. با این حال، بدن این افراد در مسیر بهبودی قرار دارد، اما ضروری است افرادی که به کرونای شدید مبتلا می‌شوند در دوره ریکاوری و نقاهت تحت نظر پزشک و کادر درمانی قرار بگیرند.

از سوی دیگر، یافته‌ها نشان داد اگر چه ریکاوری از بیماری کرونا یک پروسه زمانی طولانی مدت است، اما بیماری نمی‌تواند در بلند مدت باعث شدت زخم‌های ریوی شود. محققان با بررسی بیماران پی بردند هم بیمارانی که به کرونای شدید مبتلا شده اند و هم افرادی که درجات خفیفی از بیماری را داشته اند به یک اندازه دچار مشکلات بلند مدت سلامتی شده اند. محققان همچنین شاهد مشکلات قلبی در بهبودیافتگان کرونا بودند. با این حال، این مشکلات با گذشت زمان کاهش و سلامت قلبی افراد بهبود یافت.

استرالیا یکی از موفق‌ترین کشور‌های جهان در مبارزه با ویروس کرونا بوده است. تاکنون ۲۶ هزار نفر در این کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده اند. از این میان، تنها ۷۵۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

رعب آورترین میراث کرونا در بدن بهبود یافتگان/ تاپ نیوز

آسیب های مغزی ناشی از ویروس کرونا

پیش‌تر محققان دانشگاه آکسفورد انگلیس نیز پس از تحقیقات گسترده اعلام کردند: فراتر از مشکلات جسمانی، یک خطر دیگر که بهبود یافتگان از کووید ۱۹ را تهدید می‌کند، ابتلا به اختلالات روانی است. یک تحقیق که بر روی بیش از ۶۲ هزار بیمار مبتلا به کرونا پس از بهبودی انجام گرفته است، نشان می‌دهد این افراد به شدت در معرض ابتلا به اختلالات روانی قرار دارند.

محققان مشاهده کردند یک نفر در هر ۱۶ بهبود یافته کرونایی که پیش‌تر هیچ سابقه بیماری روانی نداشته است، یک تا سه ماه پس از ابتلا به کرونا به اختلالات روانی دچار شده است. تحقیقات نشان داد این میزان ابتلا به اختلالات روانی دو برابر میزانی است که متخصصان قبلا پیش‌بینی می‌کردند.

محققان انگلیسی می‌گویند بیمارانی که شرایط وخیمی داشته و در بیمارستان بستری شده اند نسبت به بیمارانی که علائم خفیف تری داشتند، بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات روانی قرار دارند. اختلالات مرتبط با اضطراب و نگرانی یکی از موارد شایع در میان بهبود یافتگان است. با این حال، افسردگی، بی خوابی، زوال عقل و جنون نیز در میان بهبود یافتگان مشاهد شده است. این تحقیقات همچنین نشان داد کسانی که در گذشته سابقه بیماری روانی داشته اند به طور میانگین از انسان‌های معمولی بیشتر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

محققان اعلام کردند بیماران مبتلا به کرونا اگر پس از بهبودی شاهد نگرانی و اضطراب، احساس ناخوشی، بی خوابی و یا کاهش قدرت حافظه شدند سریعاً به یک متخصص مراجعه کنند. متخصصان می‌توانند با روش‌هایی ساده جلوی تشدید حال بیمار را بگیرند.

(0) نظر
برچسب ها :
جزئیات اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس
مظفر مطرح کرد؛

جزئیات اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا مظفر مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در ارتباط زنده با شبکه خبر در خصوص جزئیات اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس، اظهار کرد: شیوه‌نامه‌های سخت‌گیرانه‌ای را به مدارس سراسر کشور ابلاغ کردیم.

مظفر با اشاره به اینکه سه شاخص اصلی و مهمی که مدیران مدارس و دانش‌آموزان باید رعایت کنند این است که مدارس باید در صورتی که آمار دانش‌آموزان بالاست، گروه‌بندی کنند، افزود: رعایت فاصله فیزیکی بین دانش‌آموزان تا ۱.۵ متر، اجبار استفاده از ماسک برای دانش آموزان و معلمان، کوتاه شدن ساعت آموزش به ۳۵ دقیقه و ضدعفونی مجدد کلاس‌ها از دیگر مواردی است که باید رعایت شود.

او ادامه داد: کوتاه شدن زمان آموزش در دستور کار قراره گرفته است و دانش آموزان تنها ۳۵ دقیقه در کلاس خواهند بود. در زنگ تفریح، همزمان با خروج دانش‌آموزان از کلاس، ضدعفونی مجدد کلاس‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: از تابستان یک دستورالعمل برای اولین بار ابلاغ شد که اولیای مدرسه به عنوان ناظر افتخاری ما در مدرسه هستند؛ درخواست ما این است که همه اولیا، معلمان و دانش‌آموزان به عنوان ناظر نقش نظارتی خود را ایفا کنند. وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت درصدد فراهم کردن امکانات بهداشتی و نظارت بر مدارس هستند.

ممنوعیت اخذ اجباری وجه برای تهیه اقلام بهداشتی مدارس

مظفر یادآوری کرد: در صورتیکه دانش‌آموز یا خانواده‌ای در زمینه بهداشت مدارس به مشکلی برخورد کردند، توصیه می‌شود به ناظر ما در مدارس اطلاع دهند تا با مدیر مدرسه در جریان قرار داده شود. همچنین در پورتال آموزش و پرورش، از طریق گزینه ثبت شکایت، گزارش خود را با ما درمیان بگذارند.

او با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش درصدد است اعتبارات بهداشتی به مدارس تخصیص دهد، بیان کرد: ممکن است در مسیر تخصیص این اعتبارات آموزشی و پرورشی نیازمند کمک خیرین و اولیای دانش‌آموزان باشیم. اقدام ارزشمندی است که در بحث سلامت به فرزندان کشورمان کمک کنیم تا دچار بیماری نشوند، اما با همه این‌ها دریافت وجه و مبلغی از والدین به صورت اجباری برای تهیه اقلام بهداشتی مدارس صد در صد ممنوع است و اگر خانواده‌ها با این شرایط مواجه شدند، از طریق پورتال آموزش و پرورش شکایات خود را ثبت کنند.

(0) نظر
برچسب ها :
آیا زنان باردار باید برای ویروس کرونا آزمایش شوند؟


عضو کمیته کشوری کرونا گفت: مادران بارداری که علائم ابتلا به کرونا را دارند، حتما برای انجام آزمایش اقدام کنند.

آیا زنان باردار باید برای ویروس کرونا آزمایش شوند؟

مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: هیچ الزامی برای آزمایش دادن همه زنان باردار وجود ندارد، اما در صورتی که بانوی بارداری دارای علائم بیماری کووید ۱۹ باشد حتما باید تست کرونا انجام دهد.

او در ادامه افزود: خانم‌های باردار در هر مرحله‌ای از حاملگی که قرار دارند از فرصت استفاده کرده و نسبت به زدن واکسن آنفلوانزا اقدام کنند.

مسعود مردانی مطرح کرد: در حال حاضر واکسن آنفلوانزا در حال توزیع است که حتما توصیه می‌شود همه زنان باردار برای زدن این واکسن اقدام کنند تا به دلیل همزمان شدن شیوع بیماری‌های آنفلوانزا و کرونا دچار مشکل نشوند.

آیا در صورت مبتلا شدن به ویروس کرونا ، می توانم کودک خود را در آغوش بگیرم؟

فوق تخصص بیماری های عفونی درخصوص در آغوش گرفتن کودک توسط پدر یا مادر مبتلا به ویروس کرونا، گفت: پدر یا مادر مبتلا به کرونا می‌تواند کودک خود را در آغوش بگیرد. حتی مادر مبتلا می‌تواند کودک را در آغوش بگیرد و به او شیر بدهد، اما بهتر است این کار با رعایت نکات بهداشتی مانند ماسک زدن و شستشوی دست ها همراه باشد.

بنابر توصیه های انجام شده، همه مادران در مناطق آلوده و پرخطر که علائمی چون تب، سرفه یا تنگی نفس دارند هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کرده و دستورالعمل‌هایی بهداشتی را رعایت کنند.

همچنین ‌با توجه به توصیه های سازمان جهانی بهداشت، زنان بارداری که علائم ویروس کرونا را دارند، باید در اولویت انجام آزمایش قرار گیرند؛ زیرا اگر مبتلا به کرونا باشند، ممکن است به مراقبت های تخصصی نیاز داشته باشند.

مادران باردار چه نکات بهداشتی را رعایت کنند؟

شستن منظم دست‌ها بعد از تماس با وسایل خارج از منزل و خودداری از لمس صورت با دستان، بهترین راه‌های پیش‌گیری از ابتلا به کرونا هستند. برای مادران باردار رعایت فاصله‌ گذاری اجتماعی و در خانه ماندن تا حد امکان بسیار حائز اهمیت است.

زنان باردار به طور معمول برای سلامتی خود و جنین قرارهای ملاقات متعددی با پزشک یا مامای خود دارند که می‌توانند در این شرایط شیوع ویروس کرونا پس از مشورت با پزشک و مامای خود هر یک از این قرارها را لغو کنند. همچنین برخی از ویزیت ها می توانند از طریق تماس تلفنی یا ویدئویی انجام شوند. در صورت مراجعه حضوری به کلینیک یا بیمارستان به طور مرتب پس از لمس وسایل مختلف، دستان خود را بشویید، به صورت خود دست نزنید و در اتاق انتظار فاصله‌ی ایمن حداقل دو متری را از دیگران حفظ کنید. هنگام خروج از محل درمانی حتما نسبت به شستشوی مجدد دست‌های خود اقدام کنید.

(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم اردیبهشت 1400 هفته دوم اردیبهشت 1400 هفته اول اردیبهشت 1400 هفته چهارم فروردین 1400 هفته سوم فروردین 1400 هفته دوم فروردین 1400 هفته اول فروردین 1400 هفته سوم اسفند 1399 هفته دوم اسفند 1399 هفته اول اسفند 1399 هفته چهارم بهمن 1399 هفته سوم بهمن 1399 هفته دوم بهمن 1399 هفته اول بهمن 1399 هفته چهارم دی 1399 هفته سوم دی 1399 هفته دوم دی 1399 هفته اول دی 1399 هفته چهارم آذر 1399 هفته سوم آذر 1399 هفته دوم آذر 1399 هفته اول آذر 1399 هفته چهارم آبان 1399 هفته سوم آبان 1399 هفته دوم آبان 1399 هفته اول آبان 1399 هفته چهارم مهر 1399 هفته سوم مهر 1399 هفته دوم مهر 1399 هفته اول مهر 1399 هفته چهارم شهریور 1399 هفته سوم شهریور 1399 هفته دوم شهریور 1399 هفته اول شهریور 1399 هفته چهارم مرداد 1399 هفته سوم مرداد 1399 هفته دوم مرداد 1399 هفته اول مرداد 1399 هفته چهارم تیر 1399 هفته سوم تیر 1399 هفته دوم تیر 1399 هفته سوم خرداد 1399 هفته دوم خرداد 1399 هفته اول خرداد 1399 هفته چهارم اردیبهشت 1399 هفته سوم اردیبهشت 1399 هفته دوم اردیبهشت 1399 هفته اول اردیبهشت 1399 هفته چهارم فروردین 1399 هفته سوم فروردین 1399 هفته دوم فروردین 1399 هفته اول فروردین 1399
موضوعات
اخبار کرونایی (2142) توصیه های کرونایی (1180) پرسش و پاسخ کرونایی (729) عکس و کاریکاتور کرونایی (188) اخبار خوش کرونایی (135) مدافعان سلامت (129)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 82014
تعداد نوشته ها : 2291
تعداد نظرات : 6
X