كرونا را شكست مي دهيم
رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هدیه به پرستاران در شب یلدا
سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هدیه به پرستاران در شب یلدا

خالدی گفت: بهترین هدیه مردم به پرستاران، ماسک زدن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: پرستاران به ویژه پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار گرفته اند. این قشر بدون هیچ چشم داشتی، خدمات مراقبتی ارزشمندی  به بیماران و مراجعه کنندگان مراکز درمانی و بیمارستانی ارائه می‌دهند.

او با اشاره به اینکه پرستاران و به خصوص پرستاران فوریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی روز‌های سختی را می‌گذرانند، بیان کرد: در حال حاضر بهترین هدیه مردم به پرستاران، استفاده از ماسک و رعایت دستور العمل‌های بهداشتی است تا چرخه انتقال ویروس کرونا در کشور شکسته شود.

سخنگوی اورژانس کشور تاکید کرد: خوشبختانه میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در کشور روند کاهشی پیدا کرده است؛ زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند این روند کاهشی را حفظ کند.

خالدی با اشاره به برگزاری مراسم شب یلدا گفت: شب یلدا یکی از آیین‌های زیبای کشورمان است اما به دلیل شیوع بیماری کرونا امسال باید متفاوت با سال‌های گذشته برگزار شود. انجام هرگونه دورهمی‌های خانوادگی باعث افزایش میزان ابتلا به این ویروس می‌شود.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: نزدیک به ۶ هزار نفر از پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که خوشبختانه بیشتر آن‌ها بهبود پیدا کرده‌اند. از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر در قرنطینه به سر می‌برند و ۸ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. متاسفانه ۹ نفر از پرسنل ما بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

خالدی افزود: استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و شیراز بیشترین میزان ابتلا به بیماری کرونا را داشته اند. ۱۵۰۰ نفر از همکاران که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، مربوط به این چهار استان هستند.

(0) نظر
برچسب ها :
هشدار مسئولان درباره خیز مجدد کرونا در صورت برگزاری دورهمی در شب یلدا

هشدار مسئولان درباره خیز مجدد کرونا در صورت برگزاری دورهمی در شب یلدا

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اهمیت در خانه ماندن در شب یلدا، گفت: بیش از ۶۵ درصد از ابتلا در خراسان جنوبی ناشی از دورهمی‌ها بود و درخواست داریم دورهمی‌های خانوادگی شب یلدا را برگزار نکنیم و نگذاریم گذر شب یلدا به اندوه طولانی برای خانواده‌ها بدل شود و عزیزان را به دلیل دورهمی از دست بدهیم و سیاه پوش شویم. همان طور که سیزده بدر را در خانه نشستیم، شب یلدا را نیز در خانه بمانیم تا هم هموطنان در سلامت باشند و هم همکاران ما در آرامش خیال فرصتی برای نفس کشیدن داشته باشند.

سعید نمکی

همچنین کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این خصوص گفته است: بیش از ۵۰ درصد از موارد ابتلا به کرونا نتیجه حضور در دورهمی‌های خانوادگی است. خواهش می‌کنیم مردم از برگزاری هرگونه مهمانی و دورهمی خودداری کنند و امسال برگزاری شب یلدا در خانه‌ها و خانواده‌ها شکل و سبک سال‌های گذشته را نخواهد داشت.

کیانوش جهانپور

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستادملی مقابله با کرونا گفت: هر نوع دورهمی خانوادگی قطعا در انتشار بیماری کرونا موثر خواهد بود ونباید به خاطر چند ساعت کنار هم بودن، سلامت عمومی اعضای خانواده را تهدید کرد و زمینه ساز اوج گیری آمار مبتلایان و متوفیان کرونا شویم. افراد بدون علامت در این دورهمی‌ها می‌توانند تهدید بزرگی برای همه اعضا خانواده باشند. باید توجه کنیم که اگر این دورهمی ادامه یابد، حتما دو هفته بعد بیماری خیز برخواهد داشت.

(0) نظر
برچسب ها :
مهمانی با سوغات مرگ در کمین چله نشینان یلدا

مهمانی با سوغات مرگ در کمین چله نشینان یلدا

بسیاری برای خداحافظی با پاییز، یلدا را جشن می گیرند اما امسال در شرایط کرونایی باید به دور از هم این شب را جشن بگیریم.

مهمانی با سوغات مرگ در کمین چله نشینان یلدا/ با شرکت در یک پویش جان خود را نجات دهید

 

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ارمغان کرونا در یک سال گذشته این‌ها بوده است: استفاده مداوم از ماسک، کمرنگ شدن بی‌اندازه‌ ارتباط گرفتن با اطرافیان، مختل شدن نظم طبیعی زندگی، آسیب به بسیاری از کسب‌وکار‌ها و چندین مشکل دیگر. زمان و هزینه‌ زیادی صرف شد تا استفاده از وسایل مراقبت فردی مثل ماسک همه‌گیر شود و مردم به اهمیت این ویروس پی ببرند. تاکنون سه پیک خطرناک کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم و این روز‌ها هیچ چیز مهم‌تر و موثرتر از استفاده از ماسک به همراه رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیست.

همه‌ ما در قبال سلامتی و جان هموطنانمان مسئولیم

تا حدود یک ماه پیش شاهد روند صعودی آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونایی بوده‌ایم و مشاهده‌ این آمار بسیار غم‌انگیز بود. هر عددی که به آمار فوتی‌های کرونایی اضافه می‌شود، به معنای عزادار شدن یک خانواده و از دست دادن یک عزیز است و همه‌ ما موظف به رعایت تمام نکات بهداشتی هستیم تا در کم شدن حتی یک نفر از این آمار، سهیم باشیم.

مهمانی‌های خانوادگی، میزبانی مناسب برای ویروس کرونا

پس از این اوج‌گیری کرونا، مسئولان کشور در چند هفته اخیر محدودیت‌های سختی را وضع کردند که منجر شد آمار ابتلا و فوتی‌های کرونا کاهش چشمگیری داشته باشد اما به گفته همه مسئولان و کارشناسان، این کاهش آمار همیشگی نیست و در صورتی که اندکی سهل‌انگاری کنیم، دوباره شاهد اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا خواهیم بود.

با توجه به اینکه به گفته مسئولان و کارشناسان، دورهمی‌های خانوادگی علت بیش از ۵۰ درصد ابتلای افراد به کروناست، در این روز‌ها که به زمستان نزدیک می‌شویم، باید به شدت از هر گونه دورهمی پرهیز کنیم. شب یلدا طولانی‌ترین و تاریک‌ترین شب سال است و باید با رعایت توصیه‌های مطرح‌شده که مهمترین آن، خودداری از رفت‌وآمد‌ها و دورهمی‌های خانوادگی است، به حفظ آمار روند رو به کاهش کرونا کمک کنیم.

بسیاری از افراد نقل کرونا هستند و قطع کردن زنجیره انتقال جز با جلوگیری از برپایی دورهمی‌های خانوادگی به ویژه دورهمی مرسوم شب یلدا، شدنی نیست. با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که یک دورهمی و شب نشینی خانوادگی به هیچ قیمتی ارزش از دست رفتن سلامتی و جان عزیزانمان را ندارد به خصوص که این روز‌ها به لطف فضای مجازی و تنوع ارتباطات می‌توان یلدایی متفاوت و خاطره‌انگیز را به صورت مجازی برگزار کرد.

یلدا در قرنطینه خانگی به عشق فرشته‌های خستگی‌ناپذیر

برای مردم ایران که ملتی خونگرم و مهربان و مهمان‌نواز هستند این روز‌های کرونایی سخت‌تر می‌گذرد مثل نوروز ۹۹ که هیچ خانه‌ای حال و هوای عید و دیدوبازدید را تجربه نکرد. شب یلدا سال‌هاست به دورهمی‌های گرمش مشهور است، اما امسال یلدایی متفاوت را تجربه خواهیم کرد تا هر چه زودتر بتوانیم به روز‌ها و شب‌های عادی برگردیم و دوباره بدون هیچ اضطراب و نگرانی عزیزانمان را در آغوش بگیریم.

با دورهمی‌های خانوادگی قاتل جان عزیزانمان نشویم

اگر یک سال است که روز و شب‌های ما سخت و متفاوت می‌گذرد و اگر دلتنگ دورهمی‌ها، جشن‌ها و عروسی‌ها هستیم و دلمان برای یک سفر خانوادگی لک زده است، فراموش نکنیم، افرادی هستند که یک سال تمام زندگی‌شان را در آی‌سی‌یو ‏و سی‌سی‌یو، اتاق ایزوله، اتاق عمل، سردخانه‌ها و حتی غسالخانه‌ها می‌گذرانند. پزشکان و پرستاران به خاطر یک سال کار مداوم، از نظر جسمی و روانی دچار انواع بیماری‌ها شده‌اند، اما همچنان ادامه می‌دهند و حافظ و ناجی جان و سلامت هم‌وطنانشان هستند.

فراموش نکنیم که چندین و چند فرشته زمینی و فداکار بی‌ادعا را از دست دادیم، امسال علاوه بر حفظ سلامت و جان خود و عزیزانمان، برای قدردانی و التیام اندوه‌ها و خستگی‌های بی‌پایان کادر درمان هم شده باید یلدا را مجازی برگزار کنیم و با انتشار عکس و فیلم‌هایمان از پویش #یلدا_در_خانه_میمانیم، یک خسته نباشید ویژه به کادر درمان تقدیم کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :
شناخت ژنتیک ویروس کرونا راه درمان مبتلایان را هموار می‌سازد
فوق تخصص بیماری‌های عفونی:

شناخت ژنتیک ویروس کرونا راه درمان مبتلایان را هموار می‌سازد

علوی درزم گفت: شناخت بخش اعظمی از ژنتیک ویروس کرونا راه را برای اقداماتی مانند تشخیص و درمان مبتلایان به کووید ۱۹ هموار می‌سازد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ایلاد علوی درزم فوق تخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان لقمان حکیم، اظهار کرد: افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند سریع تر از افراد دیگر به کرونا مبتلا می‌شوند.

او افزود: در حال حاضر عاملی که موجب مرگ و میر بسیاری از افراد می شود، عدم شناخت ژنتیک کرونا ویروس است. شناخت بخش اعظمی از ژنتیک این ویروس راه را برای اقداماتی مانند تشخیص و درمان آن هموارتر خواهد کرد.

علوی درزم گفت: جهت مطالعات بیشتر، از افرادی که به کرونای سخت مبتلا شده و در بخش های ویژه بستری هستند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ژن‌های مورد نیاز را استخراج می کنند و روی آن ها تحقیقات لازم را انجام می دهند.

این متخصص بیماری های عفونی بیان کرد: متخصصان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از خون افراد مبتلا به کرونا که در بخش آی سی یو بستری هستند نمونه برداری کرده و آنتی بادی‌های فنوتیازین علیه اینترفرون خون آن‌ها را در قیاس با افراد دیگر که علائم خفیفی دارند، بررسی می‌کنند. آنتی بادی‌ها می‌توانند در تولید و عملکرد اینترفرون‌ها اختلال ایجاد کنند. 

او گفت: ویروس کرونا تنها با وجود پادزهر از بین خواهد رفت. می‌توان از پلاسمای خون افرادی که به طور سخت کرونا گرفته و بهبود یافته‌ اند به عنوان  آنتی بادی جهت درمان بیماران دیگر استفاده کرد.

(0) نظر
برچسب ها :
تجلیل از پرستاران بیمارستان امام رضا تبریز

تجلیل از پرستاران بیمارستان امام رضا تبریز

مدیر پرستاری بیمارستان امام رضا (ع) تبریز گفت:خانواده‌های جمعی از پرستاران بخش کرونایی بیمارستان امام رضای تبریز از تلاش‌های این سفیدپوشان فداکار تجلیل کردند.

تجلیل از پرستاران بیمارستان امام رضای تبریز

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،شیرزاد مدیر پرستاری بیمارستان امام رضا (ع) تبریز گفت: جمعی از پرستاران بیمارستان امام رضا (ع) تبریز به نمایندگی از ۱۵۰۰ پرستار شاغل در این مرکز درمانی توسط خانواده‌های خودشان تجلیل شدند تا از تلاش‌های ۱۰ ماهه آن‌ها در عرصه مقابله با کرونا قدردانی شود.

(0) نظر
برچسب ها :
سخنرانی رهبر انقلاب به‌مناسب روز پرستار

سخنرانی رهبر انقلاب به‌مناسب روز پرستار

رهبر انقلاب امروز به‌مناسبت روز پرستار به صورت زنده و تلویزیونی با مردم سخن خواهند گفت.

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها و روز پرستار، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی به صورت زنده و تلویزیونی با مردم سخن خواهند گفت.

این سخنرانی امروز ساعت ۱۱ از شبکه‌ یک و خبر و رادیو ایران پخش خواهد شد.

(0) نظر
برچسب ها :
دورهمی شب یلدا، دست گرمی به کرونا/ جمع نشویم تا کم نشویم

دورهمی شب یلدا، دست گرمی به کرونا/ جمع نشویم تا کم نشویم

شب یلدا در خانه می‌مانیم تا دشمن نامرئی را شکست دهیم.

دورهمی شب یلدا، دست گرمی به کرونا/ جمع نشویم تا کم نشویم

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،فصل هزار رنگ پاییز که به روز‌های پایانی خود نزدیک می‌شود، کم کم همه خود را برای ورود به زمستان آماده می‌کنند و نخستین شب آن را جشن می‌گیرند.

نخستین شب زمستان که از آن به عنوان شب یلدا یا شب چله یاد می‌شود، یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است که به رسمی شیرین، اقوام و خانواده‌های ایرانی را دور هم جمع می‌کند تا بلندترین شب سال را با شب نشینی در جمع بزرگتر‌ها سپری کنند.

شب یلدا فرصت و بهانه‌ای برای با هم بودن است و از همین رو، ایرانی‌ها، یک دقیقه بیشتر بودن این شب را جشن می‌گیرند، اما شیوع ویروس کرونا که نزدیک به یکسال است، جشن شب یلدا را هم مانند برگزاری بسیاری از آئین‌های ملی و مذهبی متفاوت کرده است!

امسال بر خلاف سال‌های گذشته برگزاری جشن این رسم قدیمی و در کنار بزرگتر‌های خانواده و برگزاری دورهمی‌ها در این شب تقریبا غیر ممکن است چرا که امکان دارد به قیمت از دست دادن جان عزیزانمان تمام شود و شب یلدا تبدیل شود به حسرتی بر دل ها، و این اقدام در سالجاری احتمال انتقال بیماری به افراد مسن که حدود ۱۰ ماه با قرنطینه و خارج نشدن از منزل، از ابتلا به بیماری جلوگیری کرده اند را به شدت افزایش می‌دهد.

باید گفت: بهترین هدیه برای حفظ حرمت و کرامت بزرگتر‌ها در شب یلدا سلامتی آن‌ها است، بنابراین نباید بزرگان فامیل به عنوان سرمایه مادی و معنوی خانواده را در معرض خطر ابتلا به این ویروس قرار دهیم.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان: ۹۵ درصد متوفیان کرونا در این استان در گروه‌های سنی ۴۵ سال به بالا قرار دارند و در شب یلدا و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی، بزرگتر‌های فامیل (پدر و مادرها، پدر بزرگ و مادربزرگ ها) به عنوان گروه‌های پرخطر در معرض ابتلا به این ویروس هستند.

حیدری مقدم بیان کرد: باید در شب یلدا تردد و ارتباط حضوری خود با افراد مسن و بزرگتر‌های فامیل را به حداقل ممکن رساند چرا که حضور در دورهمی‌های خانوادگی احتمال مرگ و میر ناشی از کرونا به ویژه برای افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای را افزایش می‌دهد.

او خواستار اعمال و افزایش محدودیت‌های تردد در روز‌های پایان آذر سال جاری و همزمان با شب یلدا به منظور پیشگیری شیوع ویروس کرونا شد.

(0) نظر
برچسب ها :
رونمایی از یادمان مدافعان سلامت در همدان

رونمایی از یادمان مدافعان سلامت در همدان

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: از یادمان مدافعان سلامت در بلوار شهید فهمیده همدان رونمایی شد.

رونمایی از یادمان مدافعان سلامت در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حسین خانجانی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان با تبریک روز پرستار و با قدردانی از تلاش‌های کادر درمان در مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: پرستاران و پزشکان به حق شایسته عنوان مدافعان سلامت هستند.

خانجانی بیان کرد: شهرداری همدان بر خود وظیفه دانست گامی هر چند کوچک در برابر ایثار و از خودگذشتگی‌های کادر بهداشت، درمان و پرستاری استان بردارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری افزود: به پاس قدردانی از خدمات ارزنده تلاشگران عرصه سلامت و به منظور تجلیل از شهدای مدافع سلامت، یادمان مدافعان سلامت، با تلاش این مجموعه و با حمایت شهرداری منطقه یک طراحی و ساخته شده است.

او افزود: این یادمان امروز همزمان با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار در بلوار شهید فهمیده، مقابل دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نصب و با حضور مسؤولان شهری رونمایی شد.

(0) نظر
برچسب ها :
آجیل و خشکبار را با چند راهکار ساده از کرونا در امان نگه دارید

آجیل و خشکبار را با چند راهکار ساده از کرونا در امان نگه دارید

اگر برای شب یلدا آجیل خریداری کردید و نگران هستید که به ویروس کرونا آلوده باشد، باید به چند نکته توجه کنید.

توصیه‌های کرونایی برای ضدعفونی آجیل و شیرینی شب یلدا/ آجیل و شیرینی شب یلدا را چگونه ضدعفونی کنیم؟به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونا علاوه بر اینکه بر روی سطوح مختلف باقی می‌ماند، می‌تواند روی میوه، آجیل و بسته‌بندی شکلات‌ها باقی بماند. مواد غذایی قابل شست‌وشو را می‌توان با مواد بهداشتی ضدعفونی کرد، اما برخی مواد غذایی مانند آجیل را باید به روش‌های دیگری از این ویروس پاک کرد.

با توجه به همه گیری ویروس کرونا ، برای ضدعفونی کردن آجیل و خشکبار به توصیه‌های زیر توجه کنید.

-  بهتر است در این شرایط از خرید شیرینی‌تر پرهیز و تا حد امکان از شیرینی‌های خشک خریداری کنید. می‌توانید انواع شیرینی جات را خودتان در خانه تهیه کنید، زیرا ممکن است شیرینی به ویروس آلوده نباشد اما هنگام قرار دادن در جعبه از طریق دست آلوده فرد فروشنده، شیرینی ناقل ویروس شود و یا اینکه خود جعبه از قبل به ویروس کرونا آلوده شده باشد.

- اگر خشکباری که خریداری می‌کنید، امکان شستشو دارد، حتما این کار را انجام دهید و در انتها آبکش کنید. سعی کنید تا حد امکان خشکبار و آجیل خریداری شده را به مدت ۴۸ ساعت بیرون قرار دهید تا امکان انتقال ویروس از این طریق به حداقل برسد.

- با توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کمترین میزان حضور در سطح جامعه برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، سعی کنید فقط یک نفر از اعضای خانواده برای خرید موارد شب یلدا به بیرون منزل مراجعه کند و از خرید دسته جمعی به شدت خودداری کنید.

- فردی که برای خرید از منزل خارج می‌شود موارد مورد نیاز خانواده را تا حد امکان به صورت فله‌ای خریداری نکند. سعی کنید تا حد امکان آجیل و خشکبار بسته بندی شده را در اولویت خرید خود قرار دهید.

- بعد از انتقال موارد خریداری شده به منزل، پیش از استفاده حتما نسبت به ضدعفونی بسته ها اقدام کنید. همچنین موادی که برایتان امکان دارد را می‌توانید برای مدتی در دمای ۴۰ درجه فر قرار دهید.

- بعد از خروج موارد خریداری شده، پلاستیک و بسته‌های پاکتی آن‌ها را در سطل زباله درب دار قرار دهید و نسبت به شستشو و ضدعفونی کردن دستان خود اقدام کنید.

با توجه به سرعت انتشار ویروس کرونا در دورهمی‌های خانوادگی، یلدای امسال را در خانه بمانیم و از هر گونه تجمع در این شب خودداری کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :
ریسک خطر ابتلا به کرونا در کدام مکان‌ها بیشتر است؟

ریسک خطر ابتلا به کرونا در کدام مکان‌ها بیشتر است؟

نتایج یک نظرسنجی آنلاین نشان می‌دهد که افراد بیشتر در چه مکان‌هایی به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند.

به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتننیک، در مصاحبه‌ای دانشمندان فرانسوی از افراد مبتلا به کووید ۱۹ سوال کرده‌اند که این افراد بیشتر از چه مکان‌هایی بازدید کرده و در کجا به ویروس کرونا آلوده شده اند.

همانطور که متخصصان دریافتند، بیشترین خطر ابتلا به بیماری کرونا در هنگام مراجعه به کافه‌ها، رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی است.

طبق تخمین آن‌ها امکان ابتلای رانندگان، پزشکان و کارگران صنعتی به کرونا بیش از سایرین است.

این مطالعه نشان داد که تنها ۵۴ درصد بیماران بلافاصله در هنگام بروز اولین علائم در خانه مانده و خود را قرنطینه کرده‌ اند.

طی این تحقیق که به صورت یک نظرسنجی آنلاین بود در کل، دانشمندان ۳۷۰ هزار ایمیل ارسال کردند. ۶۲ درصد از پاسخ دهندگان زن و ۷۲ درصد از مصاحبه شوندگان بین ۲۹ تا ۵۸ سال بودند.

(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم اردیبهشت 1400 هفته دوم اردیبهشت 1400 هفته اول اردیبهشت 1400 هفته چهارم فروردین 1400 هفته سوم فروردین 1400 هفته دوم فروردین 1400 هفته اول فروردین 1400 هفته سوم اسفند 1399 هفته دوم اسفند 1399 هفته اول اسفند 1399 هفته چهارم بهمن 1399 هفته سوم بهمن 1399 هفته دوم بهمن 1399 هفته اول بهمن 1399 هفته چهارم دی 1399 هفته سوم دی 1399 هفته دوم دی 1399 هفته اول دی 1399 هفته چهارم آذر 1399 هفته سوم آذر 1399 هفته دوم آذر 1399 هفته اول آذر 1399 هفته چهارم آبان 1399 هفته سوم آبان 1399 هفته دوم آبان 1399 هفته اول آبان 1399 هفته چهارم مهر 1399 هفته سوم مهر 1399 هفته دوم مهر 1399 هفته اول مهر 1399 هفته چهارم شهریور 1399 هفته سوم شهریور 1399 هفته دوم شهریور 1399 هفته اول شهریور 1399 هفته چهارم مرداد 1399 هفته سوم مرداد 1399 هفته دوم مرداد 1399 هفته اول مرداد 1399 هفته چهارم تیر 1399 هفته سوم تیر 1399 هفته دوم تیر 1399 هفته سوم خرداد 1399 هفته دوم خرداد 1399 هفته اول خرداد 1399 هفته چهارم اردیبهشت 1399 هفته سوم اردیبهشت 1399 هفته دوم اردیبهشت 1399 هفته اول اردیبهشت 1399 هفته چهارم فروردین 1399 هفته سوم فروردین 1399 هفته دوم فروردین 1399 هفته اول فروردین 1399
موضوعات
اخبار کرونایی (2142) توصیه های کرونایی (1180) پرسش و پاسخ کرونایی (729) عکس و کاریکاتور کرونایی (188) اخبار خوش کرونایی (135) مدافعان سلامت (129)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 81993
تعداد نوشته ها : 2291
تعداد نظرات : 6
X