كرونا را شكست مي دهيم
مدافعان سلامت؛ رزمندگان خط مقدم مبارزه با کرونا
لاری مطرح کرد؛

مدافعان سلامت؛ رزمندگان خط مقدم مبارزه با کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: پرسنل کادر بهداشت و درمان همچون رزمنده‌های جبهه‌های نبرد در خط مقدم مبارزه با کرونا پا به میدان نهادند وجلوه‌های ایثارگری را نمایان کردند.

مدافعان سلامت؛ رزمندگان خط مقدم مبارزه با کرونا

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: به طور حتم استقلال و عزت جهانی ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدای گرانقدر این سرزمین به ویژه شهدای ۸ سال دفاع مقدس است. امسال بزرگداشت این ایام با شکوه مقارن با همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در کشورمان است، ملت سرافراز ایران اسلامی در تمام برهه‌ها شاهد حماسه سازی و رشادت‌های افتخار آفرینان خود در مواجهه با مخاطرات بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در این ایام سخت و گسترده شیوع ویروس کرونا همدلی و وفاق ملت ایران با تلاش مدافعان حریم سلامت کشور به نمایش درآمد و پرسنل کادر بهداشت و درمان همچون رزمنده‌های جبهه‌های نبرد در خط مقدم مبارزه با کرونا مجاهدانه پا به میدان نهاده و با جانفشانی‌های بی وصف خویش جلوه‌های ایثارگری را به بهترین شکل به پای حفظ سلامت هموطنان نمایان کردند.

لاری تاکید کرد: بسیاری از این عزیزان درد و رنج ناشی از ابتلا به بیماری را به جان خریدند و عده‌ای دیگر جان خود را در التیام بخشی بیماران از دست دادند که نام این عزیزان به عنوان شهدای سلامت در گنجینه افتخارات این سرزمین ثبت می‌شود. با درود به روح شهدای گرانقدر سرزمین از دفاع مقدس تا دفاع از حریم سلامت از خداوند متعال دوام عزت و سربلندی ایران اسلامی و رهایی خاک این مرز و بوم از آفت هرگونه بیماری را طلب می‌کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :
دلگرمی امروز به سفیدپوشان نظام سلامت دستاورد دفاع مقدس است

دلگرمی امروز به سفیدپوشان نظام سلامت دستاورد دفاع مقدس است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران نوشت: دلگرمی امروزمان به دستان شفابخش سفیدپوشان نظام سلامت از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.
 متن این پیام به شرح زیر است:

«فرا رسیدن ۳۱ شهریور ماه و آغاز هفته دفاع مقدس تلنگری است برای یادآوری ایثار و از خودگذشتگی های مردم شریفی که با حضور در جبهه های نبرد تا پای جان برای سربلندی و سرافرازی میهن مجاهدت و ایستادگی کردند.

هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا ملت سرافراز ایران اسلامی بار دیگر با مرور خاطرات و حماسه‌های سرداران دلیر خود در جبهه‌های حق علیه باطل، با آرمان‌های شهدا و رزمندگان، تجدید میثاق کنند و به یادآورند روزهای سخت مبارزه با کرونا را که سنگ محکی بود برای آنکه بار دیگر ثابت کند قهرمانان وطن همیشه در میدان اند، فرقی نمی کند لباس رزم بر تن داشته باشند یا روپوش سپید، ماسک ضد حملات شیمیایی بر صورت داشته باشند یا N۹۵، آنچه قهرمانان را از سایرین متمایز می کند حس نوع دوستی است و پایبندی به ارزش های والای انسانی و چه فراوان اند در میهن ما انسان های قهرمان سرشتی که تاریخ تا ابد در رهن شرافت، فداکاری و آزادگی آن هاست.

ایزد منان را هزاران بار سپاس می گوییم برای داشتن هموطنانی که با هر سن، موقعیت، توانایی و تخصصی قلبشان برای خدمت به هم میهنان می تپد، از یاد نمی بریم روزهایی را که زنان این سرزمین در پشت میادین جنگ برای فرزندان این آب و خاک با دستان پرمهرشان لباس گرم می بافتند و بوسه می زنیم بر دستان آنان که سال ها پس از جنگ تحمیلی، در روزهای نبرد با کرونا هر آنچه در بضاعتشان بود برای تهیه ماسک و سایر تجهیزات حفاظتی در طبق اخلاص گذاشتند تا به یادمان آورند که در هر نبردی پشتمان گرم باشد به وجود پر صلابتشان.

نیک می دانیم که دلگرمی امروزمان به دستان شفابخش سفیدپوشان نظام سلامت، از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است که برای کشور علاوه بر استقلال و امنیت، اعتماد به جوانان را به ارمغان آورد و نتیجه این اعتماد در پیشرفت های علمی امروز کشور متبلور است.
 

بار دیگر ضمن گرامی داشت یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، درود می فرستیم بر روح بلند شهدای مدافع سلامت
که تا پای جان برای دفاع از سلامت همنوعان ایستادند و به گرمی می فشاریم دستان یکایک سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا را که بی وقفه و مجاهدانه برای حفظ جان مردم میهن اسلامی تلاش می کنند».
 

علیرضا زالی
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

(0) نظر
برچسب ها :
با هنرمندانه‌ترین شیوه‌ها هم نمی‌توان حماسه مدافعان سلامت را به تصویر کشید
پیام وزیر بهداشت به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

با هنرمندانه‌ترین شیوه‌ها هم نمی‌توان حماسه مدافعان سلامت را به تصویر کشید

نمکی نوشت:مدافعان حرم و سلامت حماسه هایی خلق کردند که با هنرمندانه ترین شیوه ها نمی توان آنها را به تصویر کشید.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  سعید نمکی وزیر بهداشت در پیامی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، نوشت: در روزهایی که گذشت، همدلی و وفاق دوباره ملت ایران، حتی زیباتر از ایام دفاع مقدس بود و با تلاش همه مدافعان حریم و حرم و سلامت کشور حماسه هایی نو خلق شد که باز هم نمی توان با هنرمندانه ترین شیوه ها آنگونه که باید این حماسه ها را به تصویر کشید.

 متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

هفته دفاع مقدس یادآور سالهایی است که ایران عزیز با جانفشانی فرزندان برومندش آنچنان محافظت شد که پس از ۸ سال ایستادگی و پایداری وصف ناپذیر برای باز پسگیری قطعه‌ای کوچک از این سرزمین همیشه ماندگار به واسطه‌ای و یا مذاکره‌ای نیاز نشد و این خود از ماندنی‌ترین حماسه‌ها در جنگ‌های تاریخ جهانست.

آنان که صحنه‌های نورانی آن ایام بی بدیل را بخاطر می‌آورند نیک می‌دانند که وفاق، همدلی، عشق، ایثار و شهادت مرد و زن، جوان و سالمند لحظه هائی آفرید که هنرمندانه‌ترین قلمها، تصویرها، نغمه ها، آوا‌ها و نوا‌ها و آنچه از هفت هنر جهان می‌توان به عاریت گرفت از نمایش آن عاجزند. گلهائی پرپر شدند که هر یک گلستانی را معطر می‌کردند و جان‌هایی نثار شدند که هر یک آتشفشانی از مهر و عشق به مردم و سرزمین را فریاد می‌زدند که امید است در این دقایق، همگی همنشین حضرت سیدالشهدا (ع) باشند.

امسال، بزرگداشت این ایام باشکوه دو ویژگی متفاوت دارد: اول آنکه نازنین دردانه، سردار قاسم سلیمانی از بازماندگان دفاع مقدس که با عشق پیوستن به یاران شهیدش در دفاع از عظمت و حقوق ملتش و دیگر مظلومان جهان در عرصه‌های گوناگون تن به آتش می‌زد تا گرفتاران در آتش جهل و بیداد را برهاند و ریشه‌های پوسیده افراطی گری و کج فهمی دینی را بخشکاند با لطف معبود به معشوق رسید و در کنار یاران شهیدش و در محضر سرور و سالار شهیدان آرمید و دوم آنکه امسال مقارنست با گرفتاری کشورمان به بلای نفسگیر ویروس منحوس که جهان را در برگرفته است.

ماه هاست که مدافعین سلامت با همان دلدادگی مدافعین حریم سرزمینمان در ایام دفاع مقدس، تن بر آتش بلا زده اند تا از سلامتی هموطنان گرفتارشان محافظت کنند و در این راه، عزیزان نازنینی به خیل نورانی شهدا پیوستند، گروهی بیمار و زمین گیر شدند و عده‌ای علیرغم همه کاستی‌ها و تحریم‌ها روز و شب در صحنه مانده اند تا به هموطنانشان گزندی نرسد.

در روزهایی که گذشت، همدلی و وفاق دوباره ملت ایران، حتی زیباتر از ایام دفاع مقدس و با تلاش همه مدافعین حریم و حرم و سلامت کشور حماسه هائی نو خلق کرد که باز هم نمی‌توان با هنرمندانه‌ترین شیوه‌ها آنگونه که باید به تصویرشان کشید.

با درود به روح بلند همه شهدای گرانقدر سرزمینمان از دفاع مقدس تا دفاع از حریم سلامت مردم عزیزمان، هفته دفاع مقدس را به همه رزمندگان بازمانده از آن ایام نورانی، خانواده معزز شهدا، ایثارگران، نیرو‌های مسلح و همه آنانکه دل در گرو اعتلای این سرزمین دارند تبریک عرض نموده، عزت و سربلندی ایران عزیز را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

(0) نظر
برچسب ها :
دستان خدمت رسان
این دست متعلق به شخصی که در جکوزی و سونا به تفریح پرداخته نیست بلکه دست دکتری است که در بخش مبارزه با کووید۱۹ خدمت می کند و دستکش های او بعداز هر شیفت کاری این بلا را بر دست هایش می آورد


(0) نظر
برچسب ها :
جشن تولد برای بیمار کرونایی بستری در بیمارستان سینای تبریز


پرسنل بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان سینای تبریز برای بیمار کرونایی بستری در این بخش جشن تولد گرفتند تا روحیه اش رو در مبارزه با این ویروس بالا ببرند.


حواسمون هست که کادر درمانمون بشدت خسته و فرسوده شده و فقط به عشق مردمشونه که ایستادن، کمترین کمکمون رعایت اصول بهداشتی میتونه باشه


💬 تایماز اردبیلی 

(0) نظر
برچسب ها :
وزیر دفاع در تقدیر از خانواده شهدای مدافع سلامت


🔹شهدای مدافع سلامت همانند شهدای دفاع مقدس از امنیت و آسایش مردم پاسداری کردند


🔹امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با پاسداشت زحمات و تلاش شهدای مدافع سلامت ایران اسلامی گفت: شهدای مدافع سلامت با ازخودگذشتگی مثال زدنی و ایثار جان خود که بر گرفته از مکتب سرخ شهادت و راه ابا عبدالله و یاران با وفایش بوده است جانانه و بدون کمترین درنگی به مقابله با ویروس منحوس کرونا شتافته و جلوی انتشار بیشتر آن را گرفتند تا مردم عزیزمان در رفاه و آسایش زندگی کنند.


🔹امیر حاتمی با بیان این موضوع که شهدای سلامت با شهدای جنگ تحمیلی به سبب اجرای رسالت خود تفاوتی ندارند، افزود: این عزیزان همچون شهدا و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس برای امنیت و آسایش این مرز و بوم فداکاری کردند و مردم ایران تا ابد قدردان این عزیزان خواهند بود.

(0) نظر
برچسب ها :
ماسک یادت نره!

ماسک یادت نره!


با کرونا باید زندگی کنیم / یادآوری رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اعضای خانواده 


(0) نظر
برچسب ها :
چهره ای تامل برانگیز از کادر درمان

چهره ای تامل برانگیز از کادر درمان
(0) نظر
برچسب ها :
مراقب سلامتی باشین که به اینجا نرسین!

دو نفر از کادر درمانی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بقیةالله عکسی از روند درمان را برای خانواده یکی از بیماران ارسال می‌کنند.


💬عمید فراهی  


(0) نظر
برچسب ها :
درمان بیماران کرونایی با دست شکسته

درمان بیماران کرونایی با دست شکسته


بیمارستان امیرالمومنین(ع) سانتر درمان کووید19 در اراک


(0) نظر
برچسب ها :
X