كرونا را شكست مي دهيم
جشن تولد برای بیمار کرونایی بستری در بیمارستان سینای تبریز


پرسنل بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان سینای تبریز برای بیمار کرونایی بستری در این بخش جشن تولد گرفتند تا روحیه اش رو در مبارزه با این ویروس بالا ببرند.


حواسمون هست که کادر درمانمون بشدت خسته و فرسوده شده و فقط به عشق مردمشونه که ایستادن، کمترین کمکمون رعایت اصول بهداشتی میتونه باشه


💬 تایماز اردبیلی 

(0) نظر
برچسب ها :
دستگاهی برای تشخیص سریع کرونا

دستگاهی برای تشخیص سریع کرونا🔻دستگاه RDSS برای اولین بار با استفاده از فناوری نانو بایوالکتریک و از طریق رصد سطح Ros مایعات مخاطی نظیر خلط، قادر به تشخیص عفونت به کووید۱۹ در کسری از دقیقه و بدون نیاز کیت و مواد مصرفی است.

🔹این دستگاه در مسیر توسعه خود آزمون‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و توسط متخصصان مورد تایید و آزمون‌های بالینی این فناوری زیر نظر متخصصانی از گرایش‌ها و حوزه‌های مختلف نظیر ویروس‌شناسی انجام شده است.


# کرونا

tn.ai/2334541


(0) نظر
برچسب ها :
امروز روز اون پزشکیه که حق ویزیتش الزامی نبود
امروز روز اون پزشکیه که حق ویزیتش الزامی نبود


(0) نظر
برچسب ها :
کلمات قادر به وصف زیبایی کار این عزیزان نیستند

‏زوج جوان و شاغل در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی اردبیل که از مدتها قبل قرار گذاشته بودند 28 مرداد امسال شب عروسیشون باشه بخاطر شرایط کرونایی تصمیم گرفتن زندگی مشترکشون رو در بیمارستان و با خدمت به بیماران شروع کنند


کلمات قادر به وصف زیبایی کار این عزیزان نیستند 

(0) نظر
برچسب ها :
ازدواج زوج پرستار در بیمارستان اهواز

‌‌‌

 تصاویری از جشن پیوند دو پرستار بیمارستان امیرالمومنین علیه‌السلام اهواز که با رنگ‌وبوی کرونا و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سالن آمفی تئاتر این بیمارستان برگزار شد.

(0) نظر
برچسب ها :
مطالعات بالینی واکسن‌های ایرانی روی انسان به زودی آغاز می‌شود🔸سعید نمکی، وزیر بهداشت:


🔹دارو‌های معروفی که علیه کووید- ۱۹ در جهان مصرف می‌شوند مانند فاویپیراویر را سریعاً در کشور تولید کردیم؛ داروی رمدسیویر در دو شرکت ایرانی تولید می‌شود و از هفته آینده در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.


🔹در ایران مراکز درمانی ارائه خدمات به بیماران کرونا از سایر خدمات مجزا هستند و تمام خدمات درمانی و پیشگیرانه و مراقبت‌های مورد نیاز گروه‌های مختلف جامعه از جمله واکسیناسیون و مراقبت از مادر و کودک به خوبی ارائه می‌شود.


🔹حداقل ۵ گروه بسیار برجسته ایرانی بر روی ساخت واکسن در ایران کار می‌کنند و خیلی زود قرار است که مطالعات بالینی این واکسن‌ها بر روی انسان، آغاز شود. 

(0) نظر
برچسب ها :
تلاش ۵ گروه برجسته ایرانی برای ساخت واکسن کرونا


وزیر بهداشت: در حال حاضر حداقل ۵ گروه بسیار برجسته ایرانی بر روی ساخت واکسن کرونا در ایران کار می‌‌کنند و خیلی زود قرار است که مطالعات بالینی این واکسن‌‌ها بر روی انسان، آغاز شود.

(0) نظر
برچسب ها :
نذر زیبای مردم در روزهای کرونایی؛ شکست کرونا با پویش نذر ماسک


روزهای سخت شیوع کرونا در حالی سپری می‌شود که برخی از مردم دوشادوش مدافعان سلامت، برای ایجاد آرامش تلاش می‌کنند.

نذر زیبای مردم در روزهای کروناییبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، همه‌گیری بیماریهای واگیردار در دوره‌های مختلف، تاکنون انسان‌ها را با مشکلات بسیاری روبرو کرده است.

شیوع بیماری‌هایی چون طاعون، وبا، آنفلوانزا و سایر بیماری های این چنینی و کرونا که برای مردم جوامع امروزی معضلات مختلف را رقم زده، همواره بشر را برای رفع مشکلات این قبیل امراض به تکاپو و همدلی بیشتری وادار کرده است.

در کشور ما نیز که مردم به محبت و مهربانی شهره و شناخته شده هستند، روزهای سخت و پر التهاب همه گیری کرونا فرصتی را برای همدلی و همراهی بیشتر افراد در جایگاه‌های مختلف با یکدیگر فراهم کرده است.

جدای از بخش تلخ ماجرای احتکار اقلامی چون ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده  در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا در جامعه ما که همچون دیگر جوامع گرفتار آن بود، قسمت شیرین و به یاد ماندنی خاطرات این روزهای سخت را افرادی رقم می‌زنند که با اقدامات انسانی و پسندیده خود به حفظ بهداشت و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا کمک فراوانی خواهد بود.

نذر زیبای مردم در روزهای کرونایی

توزیع ماسک رایگان میان محرومان

عده‌ای از افراد خیر در محله‌های مختلف شهر تهران، با راه اندازی پویش های زیبایی چون نذر ماسک، این کالای پر استفاده در روزهای کرونایی را به طور رایگان در اختیار اقشار مختلف و به ویژه قشر محروم و آسیب پذیر قرار می‌دهند.

خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با دو نفر از خیرین فعال در اجرای طرح‌های  اهدای ماسک رایگان در شهر تهران گفتگویی انجام داده است که در ادامه به روایت آن خواهیم پرداخت.

حسین موسوی یکی از افراد فعال در اجرای طرح توزیع اقلام بهداشتی چون ماسک و مواد ضد عفونی کننده میان مردم محله‌های محروم جنوب شهر است. به گفته او جمعی از خیرین محلی و افرادی که به وضعیت معیشتی قشر آسیب پذیر واقف هستند، با همراهی یکدیگر اقلام بهداشتی و به ویژه ماسک را به کمک تعدادی از زنان سرپرست خانوار تولید و به همراه بسته‌های مواد غذایی به خانواده‌های کم بضاعت اهدا می‌کنند.

او با اشاره به کارگیری افراد جویای شغل و نیازمند درآمد بیان کرد: در تولید ماسک های اهدایی از افرادی که نیازمند شغل و درآمد هستند استفاده می‌شود و در این میان قسمت گسترده‌ای از کار به دست زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود و در نهایت به طور رایگان در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

موسوی همچنین به حضور داوطلبانه نوجوانان و جوانان در امر توزیع ماسک‌های اهدایی به محرومین پرداخت و اضافه کرد: ما جوانترها که خاطرات همدلی و همراهی مردم در دوران سخت دفاع مقدس را از بزرگترها شنیده‌ایم، سعی مان بر این است تا با الگوگیری از رفتارهای پسندیده رزمندگان در تامین آرامش و آسایش مردم، تا حدودی بتوانیم میزان استرس همشهریان محروم خود را کاهش دهیم و در این میان نوجوانان نیز حضور چشمگیری دارند.

به جرات می‌توان گفت که اگر همدلی مردم با افراد ضعیف و قشر محروم نبود، میزان خسارتی که بیماری کرونا بر جامعه وارد آورده است، چند برابر بود و راز بردباری در مقابل مشکلات ناشی از شیوع بیماری همین یک دلی و یک صدایی هموطنان برای رفع معضلات فوق است.

نذر زیبای مردم در روزهای کرونایی

تا شکست کرونا در کنار یکدیگر ایستاده‌ایم

حامد همتیان دیگر بانی اهدای تعدادی از ماسک های رایگان به مردم شهر تهران است. جوان خوش برخورد و خوش اخلاقی که به گفته خودش تمام اقدامات خود در این راه را نذر ظهور حضرت صاحب الامر عج الله کرده است.

به گفته همتیان تنها راهی که برای کاهش فشار و استرس مردم وجود دارد، مشارکت افراد توانمند و مرفه در تامین حداقل نیازهای بهداشتی اولیه برای افراد ضعیف و محروم است تا ضمن پیشگیری از گسترش بیماری کرونا دلگرمی بزرگی برای این افراد باشد و ما تا شکست کرونا در کنار یکدیگر هستیم.

او همچنین معتقد است: در شرایط فعلی نباید دست روی دست گذاشت و توقع رفع مشکلات جامعه را داشت و همه مردم می‌توانند با مبلغ ناچیزی که به اهدای اقلام بهداشتی مثل ماسک به مردم محروم اختصاص می‌دهند، در تامین سلامت شهروندان و همچنین برداشتن باری سنگین از شانه‌های خسته کادر درمان قدم بردارند.

این جوان خیّر در ادامه یادآور شد: در دین مبین اسلام بارها بر موضوع سخاوت و بخشندگی و مهمتر از آن، مسئله دستگیری از نیازمندان و فقرا تاکید شده است و این حجم از مهربانی که در سطح جامعه با آن مواجه هستیم، بدون تردید از الگوبرداری مردم مومن ما از اهل بیت علیه السلام سرچشمه می‌گیرد.

همتیان یادآور شد: مردم تنها با اختصاص مبالغ اندک و ناچیز می‌توانند به جمع کسانی بپیوندند که در قالب خیریه و گروههای خودجوش به تهیه و توزیع ماسک رایگان میان محرومین فعالیت می‌کنند و در آسان‌تر سپری شدن این روزهای سخت سهم کوچکی داشته باشند.

                              نذر زیبای مردم در روزهای کرونایی

استفاده از ماسک مهمترین راه قطع زنجیره انتقال کرونا

بنا بر گفته‌های پزشکان در حال حاضر استفاده صحیح از ماسک، یکی از مهمترین راههای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و انتقال آن به سایرین است امادر  قشر ضعیف، امکان خرید ماسک برای دوران طولانی وجود ندارد.

همراهی و همدلی مردم و کسانی که همواره در سایر شرایط بحرانی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و مشارکت آن‌ها در پویش‌های مشابهی چون نذر ماسک و اهدای ماسک رایگان به افرادی که توان مالی در خرید و تهیه ماسک ندارند از بهترین اقداماتی است که می تواند شکل بگیرد.

(0) نظر
برچسب ها :
داروهای ایرانی کرونا از اواخر هفته وارد بازار می‌شوند


⭕️ داروهای ایرانی کرونا از اواخر هفته وارد بازار می‌شوند / قیمت داروی تولید داخل یک چهارم نمونه وارداتی


🔸 «محمدرضا شانه‌ساز» رئیس سازمان غذا و دارو:


🔹 بخشی از دارو‌های کرونا که وارداتی بوده، قیمت‌گذاری و بخش دیگر که در داخل ایران  تولید شده، در حال قیمت‌گذاری است.


🔹 قیمت داروی وارداتی رمدسیویر هر یک عدد یک میلیون و سیصد هزار تومان یافت می‌شد، ولی قیمت ایرانی آن کمتر از یک‌چهارم قیمت وارداتی است.


🔹 داروهای مخصوص کرونا،دارو‌هایی هستند که مصرف داروخانه‌ای ندارند و تنها در بیمارستان مصرف می‌شوند.


🔹 از اواخر این هفته نمونه‌های تولید داخل با قیمت حدود ۴۰۰ هزار تومان وارد بازار می‌شوند.


👉 Yjc.ir/00VCfr

(0) نظر
برچسب ها :
درمان بیماران کرونایی با دست شکسته

درمان بیماران کرونایی با دست شکسته


بیمارستان امیرالمومنین(ع) سانتر درمان کووید19 در اراک


(0) نظر
برچسب ها :
X