كرونا را شكست مي دهيم
هشدار درباره وقوع سونامی کرونا در آذر


هشدار درباره وقوع سونامی کرونا در آذر


🔹رئیس شورای شهر تهران: موج سوم کرونا که مهر آغاز شد در آبان تشدید شده و اگر اقدام تأثیرگذار برای مهار آن صورت نگیرد، ممکن است به یک سونامی و فاجعه انسانی در آذر منجر شود.


🔸تعطیلی دو هفته‌ای تهران ضروری است و باید به سرعت آن را اجرایی کرد.

fna.ir/f0nyba

(0) نظر
برچسب ها :
دوربین‌ها افراد بدون ماسک را جریمه می‌کنند؟


دوربین‌ها افراد بدون ماسک را جریمه می‌کنند؟ 


فرمانده انتظامی تهران:

🔹تاکنون ده‌ها هزار تذکر داده شده است، همچین خودروها و صنوفی که پروتکل‌ها را رعایت نکرده بودند هم جریمه و پلمب شدند. 

🔹جریمه‌ خودروی افراد فاقد ماسک با دوربین منتفی است و ماموران ما با چشم این موضوع را رصد می‌کنند.

(0) نظر
برچسب ها :
یواش حرف بزنید، قهقهه نزنید


یواش حرف بزنید، قهقهه نزنید


معاون کل وزیر بهداشت: 

🔹وقتی با صدای بلند حرف می زنیم، آواز می خوانیم یا قهقهه می زنیم، احتمال انتقال ویروس 50 برابر می شود.

(0) نظر
برچسب ها :
تلفات کرونا از یک میلیون و دویست هزار نفر گذشت.
تلفات کرونا از یک میلیون و دویست هزار نفر گذشت


(0) نظر
برچسب ها :
کرونا: من این رکوردها رو مدیون ماسک نزدن شما هستم!
کرونا: من این رکوردها رو مدیون ماسک نزدن شما هستم!


(0) نظر
برچسب ها :
تمدید تعطیلی یک هفته ای برخی صنوف شهر تهران از امروز

 تمدید تعطیلی یک هفته ای برخی صنوف شهر تهران از امروز


🔸سرهنگ نادر مرادی، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ:


🔹با توجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در موج سوم آن، روزگذشته جلسه ای در سازمان مدیریت و پیشگیری شهر تهران برگزار و تصویب شد به مدت یک هفته دیگر کلیه صنوف گروه های ۳ و ۴ که شامل آرایشگاه های زنانه، سالن های زیبایی، تالارهای پذیرایی و چایخانه ها، سینما ها، مراکز فرهنگی و هنری اعم از کتابخانه ها ، مراکز تفریحی آبی ، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدنسازی و.... است تعطیل شوند.


🔹تمامی مراسم عروسی، ترحیم و همایش ها که باعث شیوع ویروس کرونا می شوند نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.


🔹با اشاره به اینکه این موارد طی جلسه ای به روسای اتحادیه های مربوط ابلاغ شده است، تعطیلی این صنوف پر ریسک از امروز ۱۰ آبان ماه تمدید شد.


👉 yjc.ir/00VeRX

(0) نظر
برچسب ها :
درخواست مجلسی‌ها برای تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران


درخواست مجلسی‌ها برای تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران


«موسوی» نماینده تهران در گفت‌‌وگو با تسنیم:

🔹شیوع ویروس کرونا در تهران قدری نگران کننده شده است؛ برای قطع زنجیره بیماری کرونا لازم است که مقطعی را تعطیل و آمارها را کنترل کرد.


🔹دولت نیز تاکنون اقدامات بهداشتی در جهت کنترل بیماری کرونا داشته که کافی نیست که به همین دلیل مجمع نمایندگان استان تهران پیشنهاد تعطیلی ۲ هفته‌ای را ارائه کرده‌اند.


tn.ai/2379953

(0) نظر
برچسب ها :
تست ‌‌‌واکسن ایرانی کرونا روی انسان در هفته‌های آینده


تست ‌‌‌واکسن ایرانی کرونا روی انسان در هفته‌های آینده


 سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با تسنیم: 

🔹در زمینه واکسن کرونا تولید داخل نیز امیدواریم که بر‌اساس اعلام وزیر بهداشت در هفته‌های آینده به سمت آزمایش انسانی واکسن کرونا برویم.

🔹شدیدا نگران شیوع کرونا در فصول سر‌د هستیم.

(0) نظر
برچسب ها :
ماسکی که ویروس کرونا را غیرفعال می‌کند


ماسکی که ویروس کرونا را غیرفعال می‌کند


🔹گروهی از محققان آمریکایی طرح اولیه از ماسک طبی را ارائه کرده اند که با تزریق مواد شیمیایی ضد ویروسی به لایه ای از آن، می توان ویروس کرونا را غیر فعال و از انتشار آن جلوگیری کرد.


🔹طبق طرح اولیه ای که آنها ارائه کرده اند، می توان با استفاده از اسید فسفریک و نمک مس که روی لایه از پلی آنیلین قرار می گیرند،  ویروس کرونا را از بین برد. پلی آنیلین نوعی پلیمر است که می توان آن را روی ماسک های طبی معمولی به کار برد.


🔹لایه شیمیایی ضدویروس به قطرات تنفسی که حاوی ویروس کرونا هستند حمله می کند و به این ترتیب  سرایت بیماری از صاحب ماسک به دیگران را کاهش می دهد.

(0) نظر
برچسب ها :
باورهای اشتباه درباره کرونا که جان شما را به خطر می‌اندازد

باورهای اشتباه درباره کرونا که جان شما را به خطر می‌اندازد

در روزهایی که جولان کرونا در کشور شدت گرفته است، مرور بعضی باورهای غلط در مورد روش‌های انتقال این بیماری، ما را در مراقبت صحیح از خود کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، فرضیات زیادی در مورد کووید ١٩ وجود دارد؛ ضروری است بدانیم چه گفته‌هایی در مورد این ویروس درست است و چه چیز‌هایی نادرست. وب سایت "Medical News Today" در گزارشی ۱۰ باور غلط را درباره ویروس کرونا برشمرده است که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید:

۱. میزان مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش نیافته است

برخی معتقدند که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا به میزان قابل توجهی افزایش یافته، بدون آنکه میزان مرگ و میر ناشی از آن افزایش یافته باشد؛ همانطور که در ایالات متحده آمریکا اتفاق افتاده است. اما این ادعا درست نیست؛ زیرا دلیل افزایش تعداد مبتلایان جدید و کاهش میزان مرگ و میر یا ثبات آن، افزایش تعداد آزمایش‌ها در مقایسه با تعداد آن در ابتدای همه گیری است و این موضوع به این معنی است که مسئولان بهداشتی به توانایی بیشتری برای رصد و درمان ناقلان ویروس دست یافته اند.

بر این اساس، ویروس از نظر "مرگ و میر" و خطری که برای سلامتی ایجاد می‌کند تغییری نکرده است، بلکه تعداد معایناتی که برای افراد حتی بدون علامت انجام می‌شود افزایش یافته و این همان چیزی است که توسط سازمان بهداشت جهانی توصیه شده است.

۲. ویروس آنقدر‌ها هم که گفته می‌شود کشنده نیست

ویروس کرونا آنقدر‌ها هم که گفته می‌شود کشنده نیست و در مورد آن اغراق شده است! این نظر نادرست است؛ زیرا تعداد زیادی از مرگ و میر‌ها نادیده گرفته شده است. محققان می‌گویند تخمین میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کار آسانی نیست، خصوصاً اینکه همه گیری هنوز تمام نشده است و تحولات همچنان روز به روز اتفاق می‌افتد.

۳. کرونا یک آنفلونزای عادی است

کرونا فقط یک آنفلوانزای عادی نیست؛ کارشناسان می‌گویند آنفلوانزا و کرونا با هم تفاوت زیادی دارند. کسانی که به آنفلوانزای فصلی مبتلا می‌شوند، بر عکس مبتلایان به کرونا، نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند.

بسیاری از کسانی که از ویروس کرونا بهبود یافته اند، تبعات مزمنی از جمله مشکلات تنفسی، اختلال در حس بویایی و موارد دیگر را گزارش کرده اند که تاکنون همراه آن‌هاست، این بدان معنی است که بیماری به همین سادگی که تصور می‌کنیم، نیست.

۴. به مصونیت گله ای نزدیک شده ایم

برخی معتقدند ما به مصونیت عمومی یا به اصطلاح "مصونیت گله ای" نزدیک شده ایم، به این معنی که بیشتر افراد به ویروس آلوده شده، بهبود یافته و مصونیت پیدا کرده اند اما این درست نیست، زیرا دسترسی به این ایمنی مستلزم آن است که نزدیک به ۷۰ درصد افراد آلوده شده و بهبود پیدا کنند تا مصونیت گله‌ای حاصل شود؛ یعنی در کشوری مانند ایالات متحده باید تقریبا ۲۰۰ میلیون نفر مبتلا شده باشند.

۱۰ خرافه معروف درباره ویروس کرونا که باور نمی‌کنید

۵. فاصله گذاری اجتماعی منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود!

استفاده از اصل فاصله اجتماعی منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن ما می‌شود؛ این باور هم صحیح نیست. اجتناب از افراد بیمار یا مشکوک به بیماری اقدامی است که بشر از قرن‌ها پیش انجام داده است. سیستم ایمنی بدن ما با شرایطی که در آن قرار داریم سازگار می‌شود تا آماده انجام وظیفه خود باشد؛ بنابراین به دلیل آنکه با افراد زیادی در ارتباط نیستیم، سلامتی ما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

۶. امواج شبکه ارتباطات نسل پنجم باعث افزایش شیوع ویروس می‌شود

در یک تئوری توطئه، برخی می‌گویند که امواج و فرکانس‌های شبکه ارتباطات نسل پنجم باعث افزایش شیوع ویروس می‌شود، در حالیکه این نظریه توسط هیچ نهاد تحقیقاتی یا علمی صادر نشده است و فقط توسط تریبون‌ها و طرفداران نظریه توطئه شایع شده است.

۷. ضرر استفاده از ماسک بیشتر از فایده آن است

برخی از افراد ابراز می‌کنند که ضرر ماسک بیش از فایده آن است اما متخصصان بهداشت توصیه می‌کنند که همیشه از آن استفاده کنید زیرا تأثیر آن در مهار شیوع ویروس تأیید شده و همین مزیت است که باعث می‌شود جراحان برای محافظت از بیمار از ماسک استفاد کنند.

۱۰ خرافه معروف درباره ویروس کرونا که باور نمی‌کنید

۸. علم پزشکی می‌تواند بیماری کووید ۱۹ را درمان کند

هشتمین باور اشتباه این است که علم پزشکی در حال حاضر می‌تواند بیماری "Covid-۱۹" را درمان کند که این نیز نادرست است؛ زیرا کاری که پزشکان در حال حاضر انجام می‌دهند استفاده از دارو‌های مختص بیماری‌های دیگر است و تمام درمان‌ها موقتی بوده و منتظر هستند تا آزمایش‌های بالینی برای درمان ویروس کرونا به نتیجه برسد.

۹. شرکت‌های بزرگ دارویی نمی‌خواهند واکسن کرونا را توزیع کنند

باور نادرست دیگر این است که شرکت‌های بزرگ علی رغم موفقیت در ساخت واکسن کرونا، نمی‌خواهند آن را توزیع و تزریق کنند؛ غافل از آنکه آزمایشات بالینی مدت زیادی طول می‌کشد؛ زیرا باید از بروز هرگونه عوارض احتمالی واکسن یا دارو جلوگیری شود.

۱۰. داروی "استروئید"، داروی مؤثر برای مقابله با ویروس کرونا

آخرین باور اشتباه اینکه برخی داروی "استروئید" را به عنوان داروی صددرصد مؤثر در مقابله ویروس معرفی می‌کنند که این نیز غلط است. پزشکان تأیید می‌کنند که این درمان تاکنون نتایج دلگرم کننده‌ای را داشته است، اما اثر بخشی آن هنوز به مطالعات بیشتری نیاز دارد. آنچه ما تا این لحظه در مورد این بیماری و راه‌های مقابله با آن می‌دانیم، هنوز محدود است.

(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم اردیبهشت 1400 هفته دوم اردیبهشت 1400 هفته اول اردیبهشت 1400 هفته چهارم فروردین 1400 هفته سوم فروردین 1400 هفته دوم فروردین 1400 هفته اول فروردین 1400 هفته سوم اسفند 1399 هفته دوم اسفند 1399 هفته اول اسفند 1399 هفته چهارم بهمن 1399 هفته سوم بهمن 1399 هفته دوم بهمن 1399 هفته اول بهمن 1399 هفته چهارم دی 1399 هفته سوم دی 1399 هفته دوم دی 1399 هفته اول دی 1399 هفته چهارم آذر 1399 هفته سوم آذر 1399 هفته دوم آذر 1399 هفته اول آذر 1399 هفته چهارم آبان 1399 هفته سوم آبان 1399 هفته دوم آبان 1399 هفته اول آبان 1399 هفته چهارم مهر 1399 هفته سوم مهر 1399 هفته دوم مهر 1399 هفته اول مهر 1399 هفته چهارم شهریور 1399 هفته سوم شهریور 1399 هفته دوم شهریور 1399 هفته اول شهریور 1399 هفته چهارم مرداد 1399 هفته سوم مرداد 1399 هفته دوم مرداد 1399 هفته اول مرداد 1399 هفته چهارم تیر 1399 هفته سوم تیر 1399 هفته دوم تیر 1399 هفته سوم خرداد 1399 هفته دوم خرداد 1399 هفته اول خرداد 1399 هفته چهارم اردیبهشت 1399 هفته سوم اردیبهشت 1399 هفته دوم اردیبهشت 1399 هفته اول اردیبهشت 1399 هفته چهارم فروردین 1399 هفته سوم فروردین 1399 هفته دوم فروردین 1399 هفته اول فروردین 1399
موضوعات
اخبار کرونایی (2142) توصیه های کرونایی (1180) پرسش و پاسخ کرونایی (729) عکس و کاریکاتور کرونایی (188) اخبار خوش کرونایی (135) مدافعان سلامت (129)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 70857
تعداد نوشته ها : 2291
تعداد نظرات : 6
X