كرونا را شكست مي دهيم
تشخیص کرونا از صدای سرفه با استفاده از هوش مصنوعی

تشخیص کرونا از صدای سرفه با استفاده از هوش مصنوعی

محققان دانشگاه اوکلاهما موفق شدند با استفاده از هوش مصنوعی از صدای سرفه، احتمال ابتلا به کرونا را در فرد تشخیص دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بار‌ها و بار‌ها کارشناسان اظهار کردند که برای کنترل شیوع ویروس کرونا به آزمایش بیشتر و سریعتری نیاز است و برخی معتقدند که هوش مصنوعی می‌تواند در این زمینه موثر باشد. در بسیاری از روش‌های تشخیص کرونا از هوش مصنوی برای تجزیه و تحلیل سریع اشعه ایکس یا سی تی اسکن استفاده می‌شود، اما این روش‌ها نیاز به اسکن قفسه سینه در یک مرکز پزشکی دارد.

تیمی از محققان تلاش کردند تا راهی برای تشخیص سریعتر ویروس کرونا در افراد مبتلا بیابند. در ماه ژوئیه محققان دانشگاه اوکلاهما نشان دادند که می‌توان سرفه کووید-۱۹ را از سایر سرفه‌ها تشخیص داد. در این تحقیق آن‌ها با استفاده از هوش مصنوعی ثابت کردند که صدای سرفه افراد مبتلا متفاوت است. این واقعیت که چندین مدل می‌توانند کووید-۱۹ را در سرفه تشخیص دهند، نشان می‌دهد که چیزی به نام ویروس کرونای بدون علامت وجود نداشته و همواره تغییرات فیزیکی رخ می‌دهد که منجر به تغییر نحوه تولید صدا در فرد می‌شوند.

در حالی که گوش انسان نمی‌تواند آن تغییرات را تشخیص دهد، اما هوش مصنوعی موفق به تشخیص این تغییرات شده است. علی عمران که پروژه قبلی آن را در مرکز تحقیقات AI۴Neworks دانشگاه اوکلاهما رهبری می‌کرد، این مفهوم را با صدای یک گیتار مقایسه کرده و می‌گوید اگر سیم‌های گیتار را تغییر دهید، اما نت‌های مشابهی را بنوازید، صدا‌های کاملا متفاوتی به دنبال خواهد داشت.

عمران می‌گوید: گوش انسان قادر به تشخیص پنج تا ده ویژگی مختلف سرفه است. با پردازش سیگنال و با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانیم حداکثر ۳۰۰ ویژگی مختلف را استخراج کنیم.

هنگام بروز همه گیری این تیم در حال کار بر روی مجموعه‌ای از الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای تشخیص بیماری آلزایمر در ضبط‌های صوتی با استفاده از نشانگر‌های زیستی مانند قدرت طناب صوتی، احساسات، عملکرد ریه‌ها و تخریب عضلات بود. وقتی مشخص شد که سرفه از ویژگی‌های اصلی کووید-۱۹ است، آن‌ها سریعا متوجه شدند  امکان دارد عفونت‌های ویروسی کرونا از طریق هوش مصنوعی تشخیص داده شود.

این تیم در ابتدا  از مدل‌های هوش مصنوعی برای پروژه استفاده کرد، اما سقف دقت به حدود ۷۰ ٪ رسید. آن‌ها مدل هوش مصنوعی موجود در بیماری آلزایمر خود را با داده‌های سرفه کووید-۱۹ مقایسه کردند. این مدل ۹۸.۵ درصد در تشخیص افراد مبتلا دقیق بود. در تشخیص افراد بدون علامت، این دقت به ۱۰۰ درصد رسید و ۸۳.۲ درصد موارد منفی را شناسایی کرد.

در ماه ژوئیه، عمران و همکارانش توانستند یک مدل هوش مصنوعی برای شناسایی سرفه‌های بدون علامت و غربال کردن این عوامل مخلوط کننده برای تشخیص سرفه‌های کووید-۱۹ از صدای سرفه برونشیت، سیاه سرفه و آسم با دقت ۹۰ درصد کامل ایجاد کنند. عمران می‌گوید: هدف ما این بود که اطمینان حاصل کنیم کسی که مبتلا به آسم است به اشتباه کرونا مثبت تشخیص داده نشود.

(0) نظر
برچسب ها :
اختراعی جدید برای تشخیص کرونا در ۳ دقیقه

اختراعی جدید برای تشخیص کرونا در ۳ دقیقه

یک مخترع هلندی شیوه‌ای جدید را برای تشخیص ابتلا به کرونا ابداع کرده است که اگر به تایید نهایی برسد دیگر نیازی به سوآب بینی و حلق نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العربیه، پیتر ون ویس مخترع هلندی، امیدوار است اختراع وی به جایگزینی برای سواب‌های بینی، گلو و حتی مقعد تبدیل شود، خصوصاً اینکه دستگاهی که وی طراحی کرده، برای تشخیص ابتلا به کرونا، فقط نیاز دارد تا فرد فریاد بزند.

ویس تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که اختراع جدید وی در تشخیص ابتلا به کرونا کاملاً مفید است یا خیر؛ به همین منظور از شرکت کنندگان در آزمایش‌های خود خواست وارد یک اتاق سر بسته شوند و سپس فریاد بزنند یا آواز بخوانند، به طوری که دستگاه بتواند هوا را از این طریق فیلتر کرده و کلیه مولکول‌های ساطع شده از سیستم تنفسی افراد داخل آن را جمع آوری کند تا مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گیرد که آیا ویروس دارند یا نه.

این مخترع معتقد است اگر فرد مبتلا به کرونا فریاد بزند ده‌ها هزار مولکول حاوی ویروس پخش می‌شود، به همین منظور او یک اتاق کوچک را در کنار یک مرکز آزمایش کرونا در حومه آمستردام ساخت تا اختراع خود را بر روی افرادی که آزمایش کرونا داده اند امتحان کند.

به گفته این مبتکر، این دستگاه برای شناسایی ویروس فقط یه سه دقیقه زمان نیاز دارد و با یک اندازه گیری نانومتری ویروس را شناسایی می‌کند.

مقامات بهداشتی هلند ماه گذشته با انجام آزمایشی بر اساس تنفس موافقت کردند که در آن از شرکت کننده خواسته شد تا در لوله‌ای بدمند تا بررسی کند که به ویروس آلوده است یا خیر.

(0) نظر
برچسب ها :
احتمال ابتلا به بیماری کرونا در بین مراجعه کنندگان ناشی از حوادث چهارشنبه سوری به بیمارستان ها
خالدی خبر داد؛

احتمال ابتلا به بیماری کرونا در بین مراجعه کنندگان ناشی از حوادث چهارشنبه سوری به بیمارستان ها

سخنگوی اورژانس کشور گفت:احتمال ابتلا به بیماری کرونا در بین مراجعه کنندگان ناشی از حوادث چهارشنبه سوری به بیمارستان ها به دلیل شرایط موجود وجود دارد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه والدین باید نظارت بیشتری بر روی رفتار فرزندان شان در ایام پایان سال داشته باشند، اظهار کرد:براساس گزارش‌های دریافتی از ابتدای بهمن ماه سال جاری مصدومیت‌های مختلفی بر اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در افراد مختلف به ویژه گروه‌های سنی بین ۶ تا ۱۸ در کشور ایجاد شده است.

او ادامه داد: در حال حاضر تمام آمبولانس‌های اورژانس مجهز به وسایل مرتبط با درمان چهارشنبه سوری مانند پانسمان و چسب زخم شده است و تمام پرسنل فوریت‌های پزشکی آموزش‌های لازم در خصوص نحوه مواجهه با مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه سوری داده شده است.

خالدی بیان کرد: من از تمام والدین درخواست دارم به طور نامحسوس مراقب رفتار فرزندان شان باشند و هرگونه مخفی کاری یا رفتار مشکوک را به طور جدی پیگیری کنند.

او بیان کرد: در صورت پیدا کردن مواد محترقه سریع با آتش نشانی برای امحای این مواد تماس بگیرند. تا از انفجار احتمالی ناخود آگاه مواد منفجره جلوگیری شود.

خالدی تاکید کرد: همکاران فوریت‌های پزشکی به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور زیر بار سنگین در زمینه انتقال بیماران کرونایی به بیمارستان و مراکز درمانی هستند. در حال حاضر شرایط مراکز درمانی ویژه است و افراد با کوچک‌ترین جراحت و آسیب و مراجعه به بیمارستان احتمال ابتلا به بیماری کرونا در بین مصدومان به دلیل شرایط موجود و محیط مراکز درمانی وجود دارد.

او افزود: یک مراقبت چند روزه از فرزندان می تواند  از معلولیت احتمالی آن‌ها و بروز آسیب جدی براثر استفاده از مواد محترقه پیشگیری ‌کند.

(0) نظر
برچسب ها :
آمار مرگ و میر کرونا در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری است
لاری:

آمار مرگ و میر کرونا در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان زنجان بالاتر از متوسط کشوری بوده و در مجموع وضعیت بیماری در این استان ناپایدار و شکننده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در استان زنجان پایین تر از میانگین کشوری است، اما میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان بالاتر از متوسط کشوری بوده و در مجموع وضعیت بیماری در این استان ناپایدار و شکننده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان حضور دارند که ۲۱ نفر از آنها به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افزود: از نقاط قوت مدیریت اپیدمی در زنجان می‌توان به تشکیل همتایاران پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، انجام اقدامات ویژه در راستای حمایت از گروه‌های آسیب پذیر استان و اجرای موفق طرح شهید سلیمانی اشاره کرد.

لاری بیان کرد: ضمن تشکر از کادر درمان و سایر دستگاه‌های اجرایی استان زنجان امیدواریم با همکاری جدی مردم در عمل به دستورالعمل های بهداشتی شاهد پیشگیری از بروز خیز جدید بیماری باشیم.

وی گفت: با توجه از تاثیر جدی سفرهای بین شهری در افزایش شیوع بیماری از هموطنان می‌خواهیم در نوروز ۱۴۰۰ از هرگونه اقدام به سفر به شهرستان‌های استان زنجان خودداری کنید.

(0) نظر
برچسب ها :
محموله دوم واکسن هندی فردا به کشور ارسال می شود
جهان پور:

محموله دوم واکسن هندی فردا به کشور ارسال می شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو از ارسال محموله دوم واکسن هندی کرونا به کشور خبر داد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور  سخنگوی  سازمان غذا و دارو و  مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نوشت: محموله دوم کوواکسین شامل ۳۷۵ هزار دز واکسن کرونا، چهارشنبه از هند به مقصد تهران ارسال می‌شود.

محموله دوم واکسن هندی چند روز دیگر به کشور ارسال می شود

(0) نظر
برچسب ها :
رعایت دستورالعمل‌ها به ۶۰ درصد رسیده است/پیش بینی روزانه حدود ۲۰۰ مرگ برای خرداد ماه
معاون‌کل وزیر بهداشت:

رعایت دستورالعمل‌ها به ۶۰ درصد رسیده است/پیش بینی روزانه حدود ۲۰۰ مرگ برای خرداد ماه

حریرچیگفت:به دلیل عید، چهارشنبه سوری و دید و بازدید اگر رعایت دستورالعمل‌ها کاهش پیدا کند، می توانیم دوباره افزایش در تعداد مبتلایان داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ماجرایتعطیلات نوروز و کرونا امشب ۲۵ اسفندماه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با حضور ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حریرچیمعاون‌کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه طبق اطلاعیه شماره ۵ وزارت کشور ۹شهر قرمز، ۳۱شهر نارنجی و ۲۹۵ شهر زرد رنگ هستند گفت: این قوانین تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، مگر اینکه شهر یا استانی به وضع قرمز یا نارنجی اضافه شود.

او با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل‌ها به ۶۰ درصد رسیده است افزود: به دلیل عید، چهارشنبه سوری و دید و بازدید اگر رعایت دستورالعمل‌ها کاهش پیدا کند، باز دوباره افزایش بسیار زیادی را در تعداد مبتلایان و فوتی‌ها می‌توانیم داشته باشیم، برای فروردین ماه تعداد مرگ به زیر ۱۰  نفر پیش‌بینی شده بود، اما الان پیش بینی‌ها تغییر یافته است و برای خرداد ماه حدود ۲۰۰ مرگ روزانه پیش بینی شده است.

حریرچی ادامه داد: بر اساساعلام کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مسافرت به دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد در مجموع با ۹ شهر قرمزو یازده استان با ۳۱ شهر نارنجی ممنوع است.

اوبا اعلام رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور افزود: از امروز ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا۱۵ فروردین سال آینده ۲۹۵ شهر با رنگ زرد و ۱۱۳ شهر کم خطر مشخص شده اند.

معاون‌کلوزیر بهداشت اظهار کرد: برای اینکه مردم تکلیف خود را بدانند امروز رنگ بندی شهر‌ها را تا پایان تعطیلات نوروزی مشخص شد، محدودیت‌های شبانه ۲۱ تا ۳صبح در همه شهر‌ها اعمال می‌شود.

معاون‌کلوزیر بهداشت درباره ظرفیت وسایل نقلیه عمومی گفت: مسافرت با هواپیما با ۶۰درصد ظرفیت، اتوبوس و قطار هم با ۵۰ درصد ظرفیت مجاز است، لذا ۵۰درصد هتل‌ها و رستوران‌ها با رعایت فاصله گذاری اعلام شده قادر به فعالیت هستند.

اوبا بیان اینکه در حمل و نقل عمومی با اتوبوس شیوه نامه‌های بهداشتی و کرونایی رعایت نشده است افزود: هیچگاه مسافرت‌ها به صفر نمی‌رسد، باید مردمبدانند که سفر با خودرو شخصی ممنوع است، اما سفر‌های ضروری با خودرو‌ها و وسایل نقلیه عمومی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

حریرچیبا اشاره به اینکه تردد در هر شهری فارغ از رنگ بندی‌ها از ۲۱ تا ۳ بامدادهمچنان ممنوع است گفت: هدف ما در محدود کردن سفرها، کم کردن حجم ورودی مسافران به شهر‌ها است.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه به شدت نگران شیوع کرونا بعد از اتمام تعطیلات هستیم اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، میزان ابتلا‌ها در کشور۲۳ درصد افزایش داشته است، این هفته هم نسبت به هفته قبل، میزان ابتلا‌ها در تهران ۱۳ درصد رشد داشته است.

او بااشاره به اینکه تصمیماتی که گرفته می‌شود با توجه به کشش مردم است گفت: یکی از اصول قانونگذاری این است که متمردین به حداقل برسد، نمی‌توان مصوبه‌ای داشت و یا قانونی را وضع کرد که نصف مردم تمرد کنند.

حریرچیگفت: در برخی از بیمارستان‌های بزرگ افتخار می‌کردیم که بخش‌های کرونایی را جمع کرده‌اند، اما متاسفانه از شنبه دوباره برخی از بخش‌ها بازگشایی شدهاست، یکی- دو بیمارستان خصوصی و دولتی ظرفیتشان کاملاً تکمیل شده است و وضعیت می‌تواند هشدار دهنده باشد.

اواظهار کرد: وضعیت در خوزستان روشن است، این استان ۱۷۳۰ بستری دارد که از این تعداد ۷۰۰ مورد در آی سی یو بستری هستند، لذا وضعیت می‌تواند خطرناک باشد، برخی از مردم فکر می‌کنند که همه چیز ماسک است، اما رعایت سایر دستورالعمل‌ها خیلی مهم است.

(0) نظر
برچسب ها :
آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت ۱۰۰ بیمار در یک روز

آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت ۱۰۰ بیمار در یک روز

مجموع جانباختگان ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت و به ۶۱ هزار و ۳۳۰ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد:از دیروز تا امروز (دوشنبه، ۲۵ اسفند) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیص، ۷ هزار و ۹۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۶۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

او افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۵۴ هزار و ۹۹۳ نفر رسید. متاسفانه در طول شبانه روز گذشته، ۱۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۳۳۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۴۹۹ هزار ۳۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۳ هزار و ۸۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری ادامه داد: تا کنون ۱۱ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۳۱۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آخرین آمار کرونا در ایران

(0) نظر
برچسب ها :
میزان رعایت دستورالعمل‌ها باید در تعیین رنگ‌بندی شهر‌ها مدنظر قرار گیرد
مهری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

میزان رعایت دستورالعمل‌ها باید در تعیین رنگ‌بندی شهر‌ها مدنظر قرار گیرد

یک کارشناس بهداشت عمومی گفت: باید میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم در تعیین رنگ‌بندی شهر‌ها مدنظر قرار گیرد.

احمد مهری کارشناس بهداشت عمومی و اپیدمیولوژیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به لزوم تغییر شاخص‌ها در رنگ بندی شهر‌های مختلف کشور، اظهار کرد: با درگیر شدن استان خوزستان با بیماری کرونای انگلیسی در مدت کوتاهی وضعیت شهر‌های مختلف این استان قرمز شد.

او ادامه داد: تجربه استان خوزستان به ما نشان داد که قرمز یا نارنجی شدن شهر‌ها در مدت کوتاه و‌ کم‌تر از یک هفته امکان پذیر است و انجام سفر در ایام تعطیلات نوروزی می‌تواند باعث چرخش ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در کشور شود.

این کارشناس بهداشت عمومی افزود: اگر وضعیت شهری که مردم از پیش بلیط‌ سفر به آنجا را خریداری کرده و آماده سفر می‌شوند قرمز با نارنجی شود دیگر نمی‌توان مانع مسافرتشان به آن منطقه شد. هرچه توصیه می‌شود که مردم از سفر غیرضروری بپرهیزند، اما متاسفانه برخی از افراد با دیدن جاده‌های باز و امکان تردد در محور‌های مواصلاتی اقدام به مسافرت می‌کنند.

مهری بیان کرد: اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی توجه داشتند وضعیت بیماری کرونا طی یک سال اخیر اینطور نمی‌شد. ماهیت اپیدمی‌های گسترده اینگونه است که اگر سطح ایمنی جمعیت کاسته شود پیک مجدد رقم می‌خورد.

این اپیدمیولوژیست در ادامه مطرح کرد: تا زمانی که با عدم رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل‌ها به صورت قانونی برخورد نشود هرچقدر به افراد توصیه و نصیحت کنیم هیچ فایده‌ای ندارد.

مهری افزود: در رنگ بندی شهر‌ها باید علاوه بر میزان موارد ابتلا و فوتی‌ها مسائلی مانند میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و شاخص‌هایی مثل رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی مدنظر قرار گیرد.

او گفت: برای کنترل بیماری کرونا باید انجام مسافرت‌ها را به خصوص در تعطیلات نوروز کنترل کنیم تا از چرخش احتمالی ویروس کرونا از شهری به شهر دیگر پیشگیری شود. این رویکرد تا انجام کامل واکسیناسیون عمومی مهمترین راه پیشگیری  از کروناست.

مهری یادآوری کرد: اگر جاده‌ها باز باشد و محدودیت‌های تردد اعمال نشود در ایام نوروز مردم اقدام به مسافرت خواهند کرد که از نظر شیوع ویروس کرونای  جهش یافته در کشور بسیار خطرناک است.

(0) نظر
برچسب ها :
آخرین رنگ بندی کرونایی شهر‌های کشور/ سفر به کدام شهر‌ها در نوروز ۱۴۰۰ ممنوع نیست؟

آخرین رنگ بندی کرونایی شهر‌های کشور/ سفر به کدام شهر‌ها در نوروز ۱۴۰۰ ممنوع نیست؟

با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص سفرهای نوروزی، اسامی شهرهای مجاز برای سفر ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  باتوجه به نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال و جهش ویروس‌کرونا، بسیاری از افراد برای رفتن به سفر‌های نوروزی آماده شده اند این درحالی است که طبق دستور مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی کاملا ممنوع است اما سفر به شهر‌های آبی و زرد با رعایت کامل شیوه نامه‌ها و نکات بهداشتی امکان پذیر خواهد بود.

طبق صحبت‌های  معاون کل وزارت بهداشت و درمان، تا پایان تعطیلات سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع خواهد بود اما براساس گفته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام جدید وضعیت شهر‌های قرمز و نارنجی از شنبه، ۲۳ اسفند به ۲۵ اسفند موکول شد.

طبق آخرین آمار از اپلیکیشن ماسک باتوجه به شیوع گسترده این ویروس در استان خوزستان ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت قرمز کرونایی هستند که باتوجه به کاهش شهر‌های نارنجی و آبی در هفته‌های اخیر با ۳۱ شهرستان نارنجی، ۲۵۲ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی مواجه هستیم. 

فهرست شهر‌های قرمز کرونا

شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

فهرست شهر‌های نارنجی کرونا

ارومیه، اشنویه، خوی، ماکو،   نقده  در استان آذربایجان غربی، شهرضا در استان اصفهان، امیدیه، ایذه، باغ ملک، حمیدیه، شوش، هفتکل،   هندیجان و اندیمشک در استان خوزستان، دهلران در استان ایلام، دامغان و شاهرود در استان سمنان، پاسارگارد، گراش، لامرد، خنج و مهر در استان فارس، سیرجان در استان کرمان، کهگیلویه و گچساران در استان کهگیلویه و بویر احمد، گرگان در استان گلستان، رودبار و رودسر در استان گیلان، آمل، رامسر و ساری در استان مازندران و خمین در استان مرکزی شهر‌های با وضعیت نارنجی کرونا در هفته آینده هستند.

نکته حائزاهمیت این است که رنگ بندی های اعلام شده ممکن است در روزهای آتی با تغیراتی همراه باشد.

*در شهر‌های نارنجی گروه‌های شغلی ۳ و ۴ مشمول محدودیت می‌شوند.

*در شهر‌های قرمز گروه‌های شغلی یک، ۲، سه و چهار مشمول محدودیت می‌شوند.

از دیروز تا امروز (شنبه، ۲۳ اسفند) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیص، ۷ هزار و ۸۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۸۵ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید در کشور به یک میلیون و ۷۳۹ هزار و ۳۶۰ نفر رسید. متاسفانه در طول شبانه روز گذشته، ۷۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۱۴۲ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۴۸۵ هزار ۱۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۳ هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

گفتنی است که آمار ذکر شده تا به این لحظه دقیق است و ممکن است طی چند روز آتی با افزایش یا کاهش مبتلایان کرونایی و میزان مرگ و میر‌ها تغییر کند.

(0) نظر
برچسب ها :
آغاز کارآزمایی بالینی واکسن میلاد دارو نور از فردا
جهانپور در توییتی اعلام کرد؛

آغاز کارآزمایی بالینی واکسن میلاد دارو نور از فردا

کارآزمایی بالینی واکسن میلاد دارو نور از فردا آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،کیانوش جهانپور در توییتی از آغاز واکسن کرونای شرکت میلاد دارو نور از نوع ویروس غیرفعال شده واکسن شهید فخری زاده خبر داده است که متن آن بدین شرح است:

کارآزمایی بالینی #واکسن کرونای شرکت میلاد دارو نور از نوع ویروس غیرفعال شده کرونا با نام MIVAC محصول تلاش همکاران #شهید_فخریزاده از فردا آغاز می‌شود.

آغاز کارآزمایی بالینی واکسن میلاد دارو نور از فردا

(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم اردیبهشت 1400 هفته دوم اردیبهشت 1400 هفته اول اردیبهشت 1400 هفته چهارم فروردین 1400 هفته سوم فروردین 1400 هفته دوم فروردین 1400 هفته اول فروردین 1400 هفته سوم اسفند 1399 هفته دوم اسفند 1399 هفته اول اسفند 1399 هفته چهارم بهمن 1399 هفته سوم بهمن 1399 هفته دوم بهمن 1399 هفته اول بهمن 1399 هفته چهارم دی 1399 هفته سوم دی 1399 هفته دوم دی 1399 هفته اول دی 1399 هفته چهارم آذر 1399 هفته سوم آذر 1399 هفته دوم آذر 1399 هفته اول آذر 1399 هفته چهارم آبان 1399 هفته سوم آبان 1399 هفته دوم آبان 1399 هفته اول آبان 1399 هفته چهارم مهر 1399 هفته سوم مهر 1399 هفته دوم مهر 1399 هفته اول مهر 1399 هفته چهارم شهریور 1399 هفته سوم شهریور 1399 هفته دوم شهریور 1399 هفته اول شهریور 1399 هفته چهارم مرداد 1399 هفته سوم مرداد 1399 هفته دوم مرداد 1399 هفته اول مرداد 1399 هفته چهارم تیر 1399 هفته سوم تیر 1399 هفته دوم تیر 1399 هفته سوم خرداد 1399 هفته دوم خرداد 1399 هفته اول خرداد 1399 هفته چهارم اردیبهشت 1399 هفته سوم اردیبهشت 1399 هفته دوم اردیبهشت 1399 هفته اول اردیبهشت 1399 هفته چهارم فروردین 1399 هفته سوم فروردین 1399 هفته دوم فروردین 1399 هفته اول فروردین 1399
موضوعات
اخبار کرونایی (2142) توصیه های کرونایی (1180) پرسش و پاسخ کرونایی (729) عکس و کاریکاتور کرونایی (188) اخبار خوش کرونایی (135) مدافعان سلامت (129)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 70880
تعداد نوشته ها : 2291
تعداد نظرات : 6
X