كرونا را شكست مي دهيم
کرونای خانواده!


🔹متخصص بیماری های عفونی گفت: اکنون عمده مبتلایان به کرونا خانواده و فامیل هستند که این نتیجه رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی است. 


🔹دکتر مسعود مردانی افزود: از سه هفته پیش با جهشی که در ویروس کرونا اتفاق افتاد روند ابتلا به کرونا از 3 تا 9 برابر افزایش داشته است. 


🔹وی گفت: جویدن آدامس می تواند موجب تاخیر در ابتلا به بیماری کرونا باشد، قرقره کردن آب و نمک نیز می تواند موجب جلوگیری از ابتلا به کرونا باشد اما شستن دست ها صدبرابر بیشتر از این ها موثر است که باید جدی گرفته شود.

(0) نظر
برچسب ها :
ماده اولیه واکسن کرونای ایرانی تولید شد


رئیس سازمان غذا و دارو: 

🔹واکسن کرونای ایرانی فاز حیوانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است و ماده اولیه این واکسن توسط برخی شرکت‌ها تولید شده است. 

🔹بخش عمده واکسن‌‌های آنفلوانزای امسال وارداتی است.

🔹اگر میزان تولیدات واکسن کرونای روسی بالا برود و تا آن زمان واکسن تولید داخل خودمان به نتیجه نرسیده باشد، برای واردات آن اقدام می‌‌کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :
آغاز تولید واکسن کرونا در روسیه

🔹وزارت بهداشت روسیه از آغاز روند تولید انبوه واکسن «اسپوتنیک-۵» علیه ویروس کرونا خبر داده و مدیر مرکز تحقیقات ملی گامالیا هم از تأمین واکسن مورد نیاز تمامی مردم روسیه طی ۹ الی ۱۲ ماه ابراز اطمینان کرد. 

(0) نظر
برچسب ها :
علائم بیماری کرونا در کودکان

خطر ابتلا به کرونا در کودکان همچنان ادامه دارد 


(0) نظر
برچسب ها :
ماسک‌ها را نشویید


پزشک مرکز کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه شستن ماسک ها را اساسا توصیه نمی کنیم اظهار کرد: شستن ماسک ها سبب می شود بافت ماسک بهم ریخته و منافذ آن دچار تغییر شده و همین امر باعث می شود فاصله های منافذ ماسک بهم ریخته و احتمال انتقال ویروس افزایش پیدا کند.

(0) نظر
برچسب ها :
چند دقیقه در کنار فرد مبتلا بمانیم کرونا می‌گیریم؟


چند دقیقه در کنار فرد مبتلا بمانیم کرونا می‌گیریم؟


محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران:

 دو عامل موثر بر ابتلا به کووید-۱۹ دوز (تعداد ویروس) و زمان مواجهه است. 

 در معرض عطسه و سرفه قرار گرفتن، پنج دقیقه صحبت یا حدود ۵۰ دقیقه قرار گرفتن در مکان بسته با فرد مبتلا، خطر بیمار شدن را در افراد سالم به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

(0) نظر
برچسب ها :
X